Alaçatı’nın yenisi: Cherie

Kendine ait bahçesi, lokal malzemelerle desteklenen Fransız – Akdeniz mutfağı ve barı ile “Cherie”, Alaçatı’da yerini aldı. Cherie, kalabalıktan uzakta özel konumu ile Alaçatı’ya yepyeni bir soluk katıyor. Geniş ve ferah bir bahçeye konumlanan Cherie, sabah saatlerinden, öğle ve akşama kadar günün her anını keyif ve lezzetle dolduruyor.

Neni Brasserie’nin kurucuları Ayhan Güneş, Mustafa Taşan ve Ozan & Başak Balaban’ın ortak projesi olarak dikkatleri üzerine çeken Cherie açıldı. Günlük ve lokal malzemelerle desteklenen, lezzetli bir menüye sahip Cherie mutfak ekibinin başında şef Aydın Demir bulunuyor. Deneyimli şefin yönetimde hazırlanan menüde oldukça zengin seçenekler bulunuyor.

Kahvaltıda; “Cherie Benedict”, “Egg Benedict”, “Belçika Waffle”, “Pancake”, “Crepe” ve “Omlet” çeşitleri, “Taze Kruvasanlar”, “Kahvaltı Bowl”ları.. Başlangıçlarda; “Somon Tartar”, “Keçi Peynirli Karamelize Soğanlı Tart”, “Provençal usulü Izgara Enginar”… Ana yemeklerde; “Izgara somon”, “Odun Ateşinde Kaburga”, “Dana Madalyon”, “Cordon Bleu”, “Dijon Chicken Tenders” gibi lezzetler menüde ilk göze çarpanlar arasında bulunuyor.. “Creme Brulee”, “Sorbe Satsuma”, “Sakızlı Riz au Lait” gibi tatlı çeşitleri ile renklenen Cherie menüsü, zengin bir şarap kavı ve nefis kokteyllerle destekleniyor.

Mimar Hale Akdemir Şener tarafından her detayına önem verilen Cherie, Alaçatı’nın ruhunu yansıtan bir taraftan da tasarımıyla ve menüsüyle hem lokal hem de de global bir mekan… Sizleri mini bir tünelden geçirip içine alan ve mekanın ilgi odağı olan bara doğru taşıyan konforlu bir mimari kurguya sahip.

Yüzyıllık zeytin ağacının gölgesinde Alaçatı’nın gizli bahçesi Cherie, haftanın yedi günü 10:00 – 01:00 saatleri arasında 140 kişiye kadar hizmet veriyor. Cherie’de, hafta içi ve hafta sonu farklı konseptlerde dj performanslarına da ev sahipliği yapıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın