Accor Otel Grubu Türkiye’de 35 otelini 6 Temmuz’da açmaya hazırlanıyor!

Dünyanın önde gelen otel zincirlerinden Accor Otel Grubu, Türkiye’deki geçici olarak kapattığı otelleri için tarih verdi. Marka 35 otelini 6 Temmuz’da açmaya hazırlanıyor.

Fransa merkezli Accor Otel Grubu, Covid-19 salgını sebebiyle, Türkiye’de bazı otellerini geçici olarak kapatmıştı. 35 Accor oteli 6 Temmuz’dan itibaren tekrardan açılmaya hazırlanıyor.

Accor Otel Grubu’ndan yapılan açıklamada kapatılan otellerin 6 Temmuz 2020’den itibaren, yeni ALLSAFE hijyen ve güvenlik standartları eşliğinde hizmete açılacağı duyuruldu.

Accor Yeni Doğu Avrupa COO’su Alexis Delaroff yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“1 Haziran’dan itibaren koronavirüs salgınının zirve yapmasıyla beraber geçici olarak kapatılan otellerin işletmesini kademeli olarak devam ettirmeye başladık. Otellerimiz misafirlerini halihazırda karşılamaya hazır – planlarımıza göre 35 otelimizde 6 Temmuz tarihine kadar yeniden açılacak. Olumsuz epidemiyolojik durum göz önüne alındığında, konuklarımız Accor’u seçtiğinde huzur ve güvenliklerinden emin olmalarını sağlamak için her türlü çabayı göstermekteyiz. Bölgemizdeki otellerde ve dünya çapında ALLSAFE standartlarını uygulayarak sadece yerel düzenleyicilerin tüm gereksinimlerini karşılamakla kalmayıp, birçok yönden daha fazlasını da sağlamaktayız.”

ALLSAFE, hijyen ve odaların dezenfeksiyonu için protokoller, ortak alanlar, konukların ve personelin sağlık durumlarının izlenmesi, konuklara dezenfektanlar, oda servisi ve restoran operasyonları için yeni düzenlemeler de dahil olmak üzere sıhhi güvenlik ve sağlığın korunması için artan gereksinimler çerçevesinde alınan önlemleri kapsıyor. Bu standartlar, Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı ve Türkiye Cumhuriyeti Turizm ve Kültür Bakanlığı’nın yayınlamış olduğu tavsiye ile aynı doğrultuda kriterler gözetilerek belirlendi. Şu anda, tüm çalışan ve yeni açılan otellerde bu yeni prosedürler uygulanıyor. Gelecekte, sektördeki tüm oyuncular ALLSAFE denetimlerini geçmeleri halinde uygun kalite etiketini alabilecek.

Accor sadakat programı esnetiliyor

Konuklarına seyahatlerini planlama ve güvenliklerini koruma altına alma konusunda daha fazla esneklik sağlamak için Accor, ALL Sadakat Programı kapsamında iptal politikasını esnetiyor ve üyelere ayrıcalıklarını ve statülerini koruma fırsatı sunuyor. Örneğin, esnek bir ücret karşılığında rezervasyon yaptırarak, konuklar iptal anında tam para iadesi alabilecek ve 2019’da elde edilen programdaki statü 2021 yılına kadar otomatik olarak uzatılabilecek.

Accor Türkiye otellerinde çalışan 65 personeli fondan yararlandırdı

Tüm bunlara ilave olarak Covid-19 ile küresel savaş henüz tamamen kazanılmadığından, Accor Dayanışma Grubu’nun vakıf fonu, virüse karşı araştırma ve girişimleri desteklemek için Pasteur Enstitüsü ile ortaklık kurdu. ALL üyeleri bu ortaklığı destekleyebilecek ve vakfa biriken puanlarını bağışlayabilecek. Accor Dayanışma da Enstitüye eşdeğer karşılığını ödeyecek ve kendi fonlarını ekleyecek.

Covid-19 salgının başlaması ile çalışanlarına ve partnerlerine “ALL Heartist Fund” adı altında 70 milyon Avro değerinde fon kuran Accor grubu, bu fon ile çalışanlarına destek vermeyi sürdürüyor. Accor Türkiye Otelleri, pandemi sürecinin başından beri Türkiye’de, hane bireylerinin işten çıkarılması, hastalık sebebi ile çalışamama gibi çeşitli sebepler ile finansal sıkıntı yaşayan 65 çalışanını bu fondan yararlandırdı ve ilerleyen süreçte de ihtiyaçlar göz önünde bulundurarak, fon desteklerinin sürdürüleceğini duyurdu.

Sosyal Medya'da Paylaşın