Floransa’da sandviçin en lezzetli hali: Panini sandviç

Yolunuz Floransa’ya düştüğünde mutlaka denemeden dönmemeniz gereken lezzetlerden biri “Panini Sandviç”. Ekmeklerinin lezzeti, içerisine koydukları ürünlerin tazeliği ve her mekânın kendilerine has soslarıyla lezzetlendirdikleri panini sandviçler deneyen herkesin unutamadığı lezzetler arasında. İşte Floransa’da mutlaka uğramanız gereken en iyi panini sandviç adresleri. 

Panini Toscani 

Piazza del Duomo’da yer alan Panini Toscani, Toskana’ya özgü lezzetleri denemek isteyenler için doğru adres. Floransa’nın en iyi paninilerini yapan yer olarak da bilinen Panini Toscani’de özel olarak hazırlanan soslar sandviçleri daha da lezzetli hale getiriyor. 

L’antico Trippaio 

Floransa’da Duomo‘nun güneyinde İlahi Komedya‘nın yazarı Dante Alighieri‘nin yaşadığı evin sokağının yanında bulunan L’antico Trippaio’da paniniler bir yemek arabasının içerisinde yer alıyor. İşkembenin panini ekmeği içersinde sunulan halini hazırlayan L’antico Trippaio’da çeşitli baharatlar ve sebzelerle servis ediyor. 

Da Nerbone 

Floransa’da pazar alanı içerisinde yer alan bu salaş ama bir o kadar da lezzetli mekân paninileri ile de öne çıkıyor. Kapısındaki kuyruğu beklemeye değen Da Nerbone’da panini sandviçler hazırlanmadan önce et suyuna batırılıp lezzetlendiriliyor. Pazar günleri kapalı olan Da Nerbone diğer gğnler sabah yediden öğlen ikiye kadar açık. 

Sosyal Medya'da Paylaşın