2 Michelin yıldızlı René Redzepi yeni bir konsept ile gelecek hafta restoranını yeniden açacak

“Bu birlikte olmakla ilgili, inovatif olmaya çalışmakla ilgili değil” diyen ünlü 2 Michelin yıldızlı Noma’nın şefi René Redzepi, restoranını gelecek hafta açtığında burger servis edecek.

Danimarka’nın en ünlü restoranlarından 2 Michelin yıldızlı Noma, kapanışından 2 ay sonra kapılarını gelecek hafta tekrar açacak. İlk 2 ayın masraflarının tamamını ve 18 Mayıs’tan 8 Temmuz’a kadar olan süreçte de masrafların %80’ini ödeyecek olan Danimarka hükümetinin etkilenmiş işletmelere sunduğu destek ile diğer ülkelere göre oldukça şanslı olan Noma’nın, aldığı kredi ile birlikte sene sonuna kadar herhangi bir maddi sıkıntısı bulunmuyor. 85 çalışanını ve haklarını koruyabildiğini belirten başarılı şef Redzepi, “Parayla çok ilgili değil, nasıl toparlandığımız ve ötesine geçtiğimiz ile alakalı” diyerek sektörü ilk sıraya koyduğunu belirtti.

Los Angeles Times’da yer alan habere göre, vejetaryen seçeneği de bulunan “güçlü” bir hamburger ile açılış yapacak olan ünlü şef sonrasında kızarmış tavuk sandviç ve dondurma gibi seçenekler de ekleyebilir. 6-8 hafta sürmesini planladığı burger servisi ile herkese hitap etmek isteyen Redzepi, restoran sektörü hakkında oldukça endişeli olduğunu da dile getirdi. Amerika’daki restoranların iyi görünmeyen durumu hakkında şaşırdığını söyleyerek “İnsanların 1-2 hafta içerisinde parası bitti ve izlemesi oldukça zordu” dedi. Avrupa’da kriz planlarının etkin olmasına rağmen gelirlerinde %50 düşüş bekleyen Redzepi, bu düşüşün gelecek yaza kadar süreceğini düşünüyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın