Yeme İçme Dünyasının Maçka’daki Yeni Adresi: Madera

Michelin Guide’ın Türkiye’ye gelmesiyle dünya gastronomi sahnesinde adından söz ettiren İstanbul’un yeme içme dünyası yeni restoranlarla hareketleniyor. Kasım ayında kapılarını açan Madera da şehrin en yeni lezzet deneyim noktalarından. İspanyolca’da “Bu senin tabiatında var” anlamına gelen Madera’nın tabiatında açık ateşten gelen paylaşımlıklar var. Nişantaşı ve Maçka gibi İstanbul’un iki önemli semti arasında yer alan Madera, ünlü İngiliz tasarımcı Lara Tyler imzalı dekorasyonu ve otantik ama geleneksel olmayan şekilde sunduğu lezzetlerle gün boyu konuklarını ağırlayacak. 

İlhamını lezzetin kaynağı olan ateşten ve tabiattan alan Madera, kendine özgü gastronomi ve ağırlama konseptiyle İstanbul yeme içme dünyasının en yenisi. Deneyimli bir mutfak ekibine sahip olan Madera’nın Executive Chef’liğini ise Nihat Doğtürk üstleniyor. Mağaradan ilham alınarak tasarlanan alçak oturumlu özel alanlarıyla farklı bir stil yakalayan Madera’da uluslararası açık mutfak standartları İstanbul’a özgü bir şekilde harmanlanıyor.

İlhamı doğadan, lezzeti ateşten 
Çok alternatifli ve yaratıcı bir menü sunan Madera, açık ateşte pişen et ağırlıklı yemekleri ve paylaşımlıkları ile yenilikçi bir konsept üzerine kurgulandı. Yerel malzeme ve mutfağın global gastronomi teknikleri ve trendleri ile harmanlanarak oluşturulduğu lezzetler açık ateşle buluşup misafirlerin kendilerinin seçtiği zengin eşlikçilerle birlikte kişiye özel ve yaratıcı bir konseptte servis ediliyor. Madera’da sıcak, soğuk ve fırından olmak üzere üç konsept odağında paylaşımlı tabaklar, otantik ama geleneksel olmayan bir şekilde sunuluyor.

Her seferinde yeni bir lezzet deneyimi
Kendi tabağınızı tasarlayabileceğiniz, her geldiğinizde odun ateşinde pişirme teknikleri ve çok alternatifli menüsü ile farklı bir kombinasyonla yeni bir lezzet deneyimi yaşayacağınız Madera’da; zengin kokteyl menüsü ve geniş şarap kavı ile lezzetlerin eğlenceli bir atmosferde tadına varmak mümkün.

Şehrin en yenisi Madera, Feriye, dekk gibi markaları bünyesinde bulunduran c-paces yeme-içme grubunda yer alıyor. Kısa süre önce Maçka Lütfi Kırdar Kongre Merkezi önünde kapılarını açan dekk’in hemen üst kısmında yer alan Madera, gelenlere hem şehrin dinamizmini hissettiriyor hem de şehirden izole bir lezzet deneyimini boğaz manzarası ile yaşatıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın