Türkiye, WTTC tarafından en güvenli ülkeler arasında gösterildi!

Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi (WTTC), 2020 yaz sezonu için en güvenli tatil destinasyonlarını açıkladı.

Türkiye, Dünya Turizm ve Seyahat Konseyi (WTTC) tarafından bu yaz tatili için en güvenli yerlerden biri olarak açıklandı. Kuruluşun internet sitesinde yer alan açıklamada, güvenli bulundan diğer ülkeler ise; Portekiz ve Suudi Arabistan. Yapılan açıklamada bu ülkelerin özel güvenlik protokolleri uyguladığı belirtilerek, Avrupa destinasyonları arasında; Madrid, Sevilla ve Barselona da turistler için güvenli yerler olarak önerildi.

WTTC’ yaptığı duyuruda; BM Dünya Turizm Örgütü tarafından onaylanan güvenlik protokollerinin, yolcuların kalacakları yeri seçmelerinde önemli yol gösterici olacağı belirtilirken, oluşturulan kriterlerin uluslararası hijyen ve sağlık standartlarını karşılayacağı vurgulandı.

Öte yandan Dünya Seyahat ve Turizm Konseyi’nin yaptığı araştırmaya göre ise; küresel seyahat önündeki engeller ve karantina tedbirleri devam ettiği sürece 197 milyondan fazla kişi işini kaybedeceği ve 2019 yılına göre GSMH’da %62’lik gelir kaybı oluşacağı belirtildi. En kötü senaryoya göre küresel yolcu ağı %73, yurtiçi yolcu hareketi %64 azalacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın