Vakıf Taşdelen Su Genel Müdürü Burhan Alev: “Sağlıklı suyun herkes için bir hak olduğu bilinciyle çalışmalarımızı yürütüyoruz”

Vakıf Taşdelen, Türkiye’nin en köklü markalarından biri. Vakıf Taşdelen Doğal Kaynak Suyu, kendisine adını veren Taşdelen Ormanları içerisindeki 800 bin metrelik kaynak arazisinde bulunuyor ve 220 metre derinlikten ‘kendiliğinden yeryüzüne çıkan’ bir doğal kaynak suyu olma özelliği taşıyor. Vakıf Taşdelen’in bir marka olmasının ötesinde kültürel miras olduğunu da belirten Genel Müdür Burhan Alev, “Bu değerli mirası asıl önemli kılan ise ilk olarak Sultan II. Selim Han’ın eşi Afife Nurbanu Sultan tarafından 1582 yılında vakfedilmesi ve Sultan II. Abdülhamid Han’ın da bizzat kullandığı, tavsiye ettiği su olmasıdır” diyor.

Vakıf Taşdelen Su’yun yolculuğu Cumhuriyet döneminde de devam ediyor. Öyle ki Atatürk imzalı kararnameler ile ilk fabrika altyapısı ve modernizasyonu sağlanıyor. Burhan Alev, bir diğer önemli noktanın ise; Atatürk’ün rahatsızlığı sırasında, reçetesinde normal suyun yanı sıra Taşdelen Memba Suyu yazdığını ve “Son Nöbet Defteri” kitabında da bu konunun geçtiğini dile getirerek, “Günümüzde ise Vakıf Taşdelen Su, zengin ürün özellikleriyle pazarda önemli bir konumdadır. Cam damacana, cam şişe, BPA içermeyen pompa, özel cam boru ve sağlıklı kapak, suyun tüketiciye sağlıklı bir şekilde ulaşması için üzerinde titizlikle durduğumuz özelliklerimizdendir” ifadelerini kullanıyor.

Kariyer hayatından söz eden Alev, üniversitede işletme eğitiminin ardından hızlıca iş hayatına atılıyor. Uzun yıllar Ülker bünyesinde farklı üst düzey pozisyonlarda görev aldıktan sonra; belli bir süre ortağı ile kendi ithalat-ihracat firmasını yönetiyor. Son olarak ise bugüne kadar kazanmış olduğu farklı satış-pazarlama tecrübelerini Vakıf Taşdelen Su markası ile birleştiriyor ve yaklaşık bir yıldır Genel Müdür görevini üstleniyor.

“Vakıf Taşdelen Su maksimum güven sunuyor”

Vakıf Taşdelen Su adı her zaman cam şişe ile anılıyor. Bugün ise 15 Litre Cam Damacana markanın en önemli ürünü. Bu ürünü farklılaştıran özellik ise cam borulu pompa ile sağlıklı suyun camdan cama geçmesini sağlayarak maksimum güven sunması oluyor. Başarılı isim diğer ürünlerinden ise şöyle söz ediyor: “Bir diğer cam ürümüz de ev dışı tüketim kanalına özel çıkardığımız 330ml ve 750ml olarak sunduğumuz Premium serimizdir. Özel tasarım şişelerle, markamızın kimliğini yansıtacak şekilde seçkin restoranlarda ve marketlerde yer almaktadır. Bunun yanında 19 Litre Damacana ve 3 Litrelik geleneksel kulplu cam şişemiz de Vakıf Taşdelen Su lezzeti ve sağlığını tercih edenlerle buluşuyor.”

“BPA içermeyen pompa ve cam boru sunuyoruz”

Burhan Alev, günümüzde artık sağlıklı su kavramının daha çok önem kazandığını ve bu önem nedeniyle sağlıklı su için tüm süreçleri bütünsel bir bakış açısıyla ele aldıklarını ifade ediyor. İlk adım olarak, dolum tesisinin kaynağa yakınlığı sayesinde borulama hattı olmaksızın el değmeden tam otomatik makinelerde şişeleme yaptıklarını vurgulayarak, “Vakıf Taşdelen’in sağlıklı suyu sunması açısından çok önemlidir. Tüketiciye uzanan yolculuğa cam damacana ile devam etmemiz, BPA içermeyen pompa ve cam boru sunmamız, markamızı farklı bir noktaya konumlayan diğer önemli özelliklerdir” açıklamalarında bulunuyor.

“İnsanlar inovasyona ve yenilikçi yaklaşıma önem veriyor”

Vakıf Taşdelen Su’yun hedef kitlesi ağırlıklı olarak A, A+ ve B segmenti, evine aldığı suyu derinlemesine araştıran, titiz davranan, fiyat merkezli olmaktan daha çok kalite ve sağlık odağında olan insanlar. “Vakıf Taşdelen tüketicisi, sağlık trendlerini takip eden, bu konuda bilinçli olan bir kitle” diyen Alev sözlerini şöyle sürdürüyor: “İnsanlar inovasyona ve yenilikçi yaklaşıma önem veriyor. Bu içgörü ile hareket ettiğinde, markamızla tanışıyor. Bu hedef kitleyi özellikle cam damacana ve cam boru konusundaki öncülüğümüzün etkilediğini görüyoruz. Öte yandan sektöre getirdiğimiz birçok yenilik var. En önemlisi ise inovatif bir bakış açısı katarak, hem ürün hem de hizmet kalitesinde her zaman daha fazlasının sunulabileceğini göstermek oldu. Ürünleri her zaman sağlık ve tüketici kullanım kolaylığı ekseninde geliştirmeyi hedefledik. BPA’nın kullanılmaması, suyun camdan cama geçerek sağlığın önemsenmesi gibi yeniliklere öncü olduk. Tüketiciye karşı şeffaf bilgi akışı sağlayarak, sektör standartlarını yükseltmeyi önemsedik. Sağlıklı suyun herkes için bir hak olduğu bilinciyle, tüketiciye ulaşma noktasında avantajlı kampanya kurguları geliştirdik.”

“3 Altın Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’nü 3 yıl üst üste aldık”

Vakıf Taşdelen Su’yun temel değerlerinin özünde sağlıklı ve kaliteli su yer aldığı için, kalite politikası konusunda son derece titiz davranıyor. Alev kalitelerini belirleyen bir diğer önemli noktanın ise; artık tüketici için de hassas bir konu olan kaynak sayısı olduğunun altını çiziyor. Vakıf Taşdelen Su’yun “tek bir kaynak” noktasından çıktığını ifade ederek, “Bu da tat ve kalite konusunda oluşabilecek farklılıkların önüne geçmektedir. Uzun yıllardır ISO 9001-22000-OHSAS 18001 ve TS266 kalite belgelerimizle Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Avrupa Birliği direktiflerinden oluşturulan TSE standardına bağlı olarak üretim yapıyoruz. Fakat özellikle çok önemli bir başarıyı da paylaşmak isterim. Dünyaca ünlü şef ve sömeliyelerin yer aldığı, The International Taste & Quality Institute tarafından düzenlenen Üstün Lezzet Yarışması’ndan en yüksek seviye olan 3 Altın Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’nü kazanmanın onuru biçim için çok önemlidir. Vakıf Taşdelen Su, 3 Altın Yıldızlı Üstün Lezzet Ödülü’nü 3 yıl üst üste alan ilk ve tek Türk su markası olmuştur. Bu başarılar markamızın vizyonunu net bir şekilde ortaya koyması açısından çok önemlidir” diyor.

“Çalışanlarımızın üretim süreçlerini tam bir güven içerisine aldık”

Burhan Alev, tüm dünyayı etkileyen koronavirüs sürecini yönetmek için çok yönlü bir planlama yaptıklarını, fabrikada dezenfekte işlemlerini en baştan bu yana hiç aksatmaktan yürüttüklerini söylüyor. “Çalışanlarımıza ekstra eğitimler vererek, düzenli olarak ateşlerini ölçtük” diyen Alev, “Çalışanlarımıza koruyucu kıyafet sağlayarak üretim süreçlerini tam bir güven içerisine aldık. Dolum işlemleri üstün teknolojinin bize sağladığı maksimum imkanlarla yapıldı. Bayilerimizi de bu konuda sürekli bilgilendirerek, hem ürün depolama hem de tüketiciye ürün tesliminde hijyenden ödün vermedik. Tüketicilerimize, bayilerimiz ve sosyal medya aracılığı ile sürekli bu önlemler hakkında bilgi verdik. Çağrı Merkezimiz de her türlü bilgilendirmede aktif olarak rol aldı. Bu süreçte biz yeni müşteriler de kazanarak, yıllardır önemsediğimiz yenilikçilik ve sağlık misyonumuzun sonuçlarını olumlu bir şekilde gördük” ifadelerini kullanıyor.

“Taşdelen Su lezzetini sınır ötemize ulaştırmayı hedefliyoruz

Başarılı yönetici, Cam Damacana pazarında lider bir marka olduklarının altını çizerek sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Yakın zamanda diğer büyük şehirlerimizde de tüketicilerimizle buluşmayı planlıyoruz. Premium cam şişe segmentimizde ise dönem dönem özellikle Ortadoğu ve Afrika’dan ciddi talepler alıyoruz. Yakın bir gelecekte Taşdelen Su lezzetini sınır ötemize de ulaştırmayı hedefliyoruz. Son olarak şunları söyleyebilirim, Vakıf Taşdelen olarak yenilikçiliğe ve sağlık su kavramına odaklı ilerliyoruz. Camdan cama kavramını sağlıklı ve doğal su açısından çok önemli görüyoruz. Yarınlarımızın daha sağlıklı olması için birlikte hareket etmek dileğiyle…”

 

Sosyal Medya'da Paylaşın