Umut veren kampanya: “Çok yaşa Antalya”

Turizm pandemide en çok etkilenen sektörlerden biri oldu. Ancak buna rağmen otellerde umutlu bekleyiş devam ediyor. Turizmin ise en hızlı toparlanacak sektör olması bekleniyor.

Antalya’da “Çok yaşa Antalya” sloganıyla kampanya başlatılırken, kente yurt içinden ilk uçuşlar da başladı.

Cumhuriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; Antalya Valisi Münir Karaloğlu ve Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin, 600 binden fazla yatağa 400 bin dolayında istihdam yaratan turizmin normalleşme sürecinin sağlıklı sürdürülebilmesi için gerekli önlemlerin alındığını vurguladı.

Karaloğlu, “Hepimiz sıkıldık, hepimizin, dünya insanının tatile ihtiyacı var” dedi.

“Şehri ve sektörü ayakta tutmalıyız”

Bu yıl ciddi kayıplar olacağını da kaydeden Karaloğlu, “Pandemi sürecinde şehri ve sektörü ayakta tutmalıyız. Bunu sağlarsak çok hızlı koşarız ve kaybettiklerimizi de çok hızlı geri alırız. Krediler, sertifikasyonlar… Yapılan tüm çalışmaların amacı bu. 2020 ayakta kalma sezonudur. Bu sene işletmelerimizi ayakta tutabilirsek 2021’de veya tamamen pandemi bittikten sonra çok hızlı kayarız” diye konuştu.

ATSO Başkanı Davut Çetin ise, “Hesabımızı iyi yapmamız gereken bir yıl. Turizmde kötü senaryom 2.5 milyon, iyi senaryom 5 milyon 200 bin” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın