TÜROFED Başkan Yardımcısı Tacettin Özden: “Sezonda Ağustos ayı zirve yapacak”

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Tacettin Özden, koronavirüs salgınından oldukça etkilenen turizm sektörü ve yaz sezonu ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye Otelciler Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Kuşadası Otelciler ve Yatırımcılar Birliği Başkanı Tacettin Özden, normalleşme süreciyle beraber, yeni rezervasyonların da yavaş yavaş gelmeye başladığını ifade etti.

“Temmuz’da hareketlenme olacak”

Temmuz ayından itibaren rezervasyonlarda bir hareketlenme başlayacağını belirten Özden şu açıklamalarda bulundu:

“Ağustos, eylül ve ekim aylarında artarak devam eder. Nisan ve mayıs ayında gelemeyenlerin bir kısmı, bir sonraki seneye aktardılar. Bir kısmı da bu yılın temmuz ve ağustos ayına ertelediler. Şu anda İngiltere, Almanya, Hollanda ve Balkan ülkelerinden rezervasyonlar geliyor. Şöyle bir avantajımız var; Temmuz ayında hızlı bir normalleşme olursa bu ay ve Ağustos yüksek sezonlar olacak. Otellerin dolu, fiyatların yüksek olduğu ve otellerin iyi para kazandığı dönemler. Kayıpların birçoğunun bu dönemde kapatılabileceğini düşünüyoruz. Tabii birçok kaybımız oldu. Bunu bu sene kapatmamız mümkün değil. Temmuz ayında yüzde 70’lik bir doluluğun iyi bir başlangıç olabileceğini düşünüyorum” diye konuştu.

Sosyal Medya'da Paylaşın