“Türkiye’de şarküteriler Avrupa standartlarında hizmet veriyor”

Her sayı farklı konu ve konuklarla bir araya geldiğimiz Biz Bize Sohbetleri’nde bu ayki konumuz “şarküteriler” oldu. Bugün üçüncü kuşak ile Türkiye’nin en köklü şarküterileri arasında yer alan Namlı Gurme ve İşletme Sahibi Engin Mepa ile bir araya geldik. Sektöre ve Namlı Gurme’ye dair açıklamalarda bulunan Mepa, “4’ü Türkiye’de olmak üzere toplamda 5 şube ile hizmet vermeye devam ediyoruz” dedi.

Namlı Gurme’nin 1929 yılında Tahtakale’de pastırma satışıyla başlayan yolculuğu bugün büyüyerek devam ediyor. Engin Mepa, bu başarı hikâyesini şöyle anlatıyor: “1929 yılında dedemizin Tahtakale’de pastırma satışıyla başlayan yolculuğu, ikinci kuşak babamızın Eminönü’nde bugün hâlâ hizmet veren Namlı Pastırmacı mağazasıyla büyüyerek bugünlere gelmiştir ve aile şirketi olarak devam etmektedir. 2007 yılında ise Namlı Gurme ile Karaköy’de Türkiye’nin ilk cafe&restaurant&şarküteri konseptini oluşturduk. Bugün ise Nişantaşı City AVM, Ataköy Aplus AVM, Göktürk ve Bahreyn’de hizmet vermekteyiz.” 

Gurme marketlerin ve şarküterilerin dünden bugüne geçirdiği süreçler hakkında değerlendirmelerde bulunan Engin Mepa, “Ulusal zincirlerin son yıllarda gurme konsepti oluşturması, şarküterilerin de kendilerini geliştirerek Avrupa standartlarında hizmet vermeye başlamasına yol açtı” diyor. 

“91 yıldır hijyen ve kaliteye önem veriyoruz”
Namlı Gurme Türkiye’nin en önemli şarküterilerinden biri. Her geçen gün müdavim kitlesini artıran marka, şehir dışından ve yurt dışından gelen misafirlerin tercih ettiği noktalardan biri oluyor. Başarılı isim bu başarının sırrını ve farklılığı nasıl yakaladıklarını şu cümlelerle anlatıyor: “91 yıldır hijyen ve kaliteye verdiğimiz önem, çalışan takım arkadaşlarımızın markamızı sahiplenmesi ve yenilikleri takip ederek ve her zaman önde olmaya çalışarak bu başarıyı elde ettik.” 

“Türkiye’yi gezerek ürünlerin en iyisini bulmaya çalışıyorum”
Namlı Gurme yüzlerce çeşit ürünü ile hem bir gurme market hem de oturup keyifle yemek yenilecek bir alan yaratıyor misafirlerine. Türkiye’nin dört bir yanından getirdiği taze ve doğal ürünler ile rüştünü bir kez daha ispat ediyor marka. Tadımlar konusunda aktif rol aldığını dile getiren Mepa, “45 yıldır satın alma konusunda edindiğim deneyimler ile hâlâ Türkiye’nin yörelerini gezerek ürünlerin en iyisini bulmaya çalışıyorum. Bizim için fiyattan önce ürünün kalitesi her zaman ön planda. Ana ürünlerin alımını hâlâ kendimiz yapıyoruz. Kapımızı çalan her firmayı da kırmıyoruz ve ürünlerini test edip bize uygun olup olmadığına bakıyoruz” diyor. 

“Konseptimiz misafir odaklı bir sisteme dayanıyor”
Çeşit çeşit lezzetiyle insanı kendine çeken Namlı Gurme’nin kahvaltıları da çok meşhur. Bu eşsiz konsepti şöyle anlatıyor Engin Mepa, “Ürün kalitesinin yanı sıra konseptimiz misafir odaklı bir sisteme dayanıyor. Yani gelenler ne isterlerse onu yiyebilecekleri bir konsept içerisindeler. Namlı Gurme’de 2009 yılında kahvaltı sadece sabah saatleri yapılan bir öğün olmaktan çıkıp gün boyu yenilenecek bir zaman dilimine dönüştü.” 

“Gastronomi her gün kendini yeniliyor”
Namlı Gurme için sürdürülebilir kalitede; istikrar, müşteri memnuniyeti, marka imajı, hijyen ve ekip uyumu çok önemli. Geliştirdiği konsept ve kaliteyle sektörde önemli bir yer edinen Mepa, sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Gastronomi her gün kendini yeniliyor ve gelişmeye devam ediyor. Zaman içerisinde varlığını devam ettirenler ve kaybolanlar oluyor ama umarım her yeni lezzet ve işletmeler beklediklerini bulacaktır.” 

Sosyal Medya'da Paylaşın