Türk şirketten Toronta’ya 204 odalı otel yatırımı!

İnşaat, turizm, gıda ve otomotiv gibi sektörlerde faaliyet gösteren Akman Holding’in Kanada’daki şirketi 130 milyon dolarlık yatırımla dev bir otel projesine imza atıyor.

İnşaat, turizm, gıda ve otomotiv gibi sektörlerde faaliyet gösteren Akman Holding’in Kanada’daki şirketi SAMM Developments, The Kennedy Condominiums projesinin ardından, 130 milyon dolarlık yatırımla, Toronto’da 40 bin metrekarelik dev bir plaza kompleksine start verecek. 11 katlı, 204 odalı otel ve 150 adet ofis, alışveriş merkezi, restoran gibi donatılardan oluşan Regal Plaza Kompleksi’nin temeli; bugün (22 Eylül Salı) Kanada’nın Ontario Eyaleti Başbakanı Doug Ford’un katılımıyla gerçekleşecek törenle atılacak. Proje, 2023 yılı Mart ayında tamamlanacak.

204 odalı otel, 150 ofis

Kanada’nın en büyük şehri ve ticaret merkezi olan Toronto’da, Pearson Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezinin tam ortasında yer alan 11 katlı dev plaza, 204 odalı InterContinental Hotels Group- Staybridge Suites ile 150 adet ofisten oluşuyor. Projenin otel bölümü, 12 bin 700 metrekarelik, ofis bölümü ise 10 bin metrekarelik bir alana sahip bulunuyor. Ofisler yaklaşık 80-100 metrekarelik büyüklüğe sahip. Dev plazanın zemin katında restoran, kuaför, fitness, eczane, kuru temizleme ve verandadan olusan yaklaşık 12 bin metrekarelik kullanılabilir alan bulunuyor. Toplam 40 bin metrekarelik alanda yükselecek projedeki otel odalarında, mutfak yer alıyor. Otel, tasarımında konut ve süit tarzını yansıtıyor.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın