Hugo Boss ve Morsels, yeni omakase menüsü ile Singapur’u destekliyor!

Pandemi süresince Singapur’da yerel toplulukları destekleyen ünlü moda markası Hugo Boss, Morsels’in şefi Petrina Loh ile güçlerini birleştirerek yeni bir omakase menüsü oluşturdular. Menüden elde edilecek olan gelirin %10’u ise Singapur’u desteklemek için The Food Bank Singapore kuruluşuna bağışlanacak.

Ünlü moda markası Hugo Boss, Haziran ayının başında itibaren Singapur’daki yerel toplulukları desteklemek için #BOSSTOGETHERSG girişimi ile restoranlarla iş birliği yaparak elde edilen gelirin %10’unu The Food Bank Singapore’a yönlendiriyordu. Daha öncesinde Michelin yıldızlı Braci’ye ek olarak Wild Rocket ve Salted & Hung ile iş birliği yapan Hugo Boss, 2020’nin sonuna kadar sürecek girişiminde her ay yeni bir restoran ile ortaklık kuracak. Bu ay ise Dempsey Hill’de bulunan deneysel bir füzyon mutfağı restoranı olan yerel şef Petrina Loh of Morsels ile ortaklık kuruyor. Boss ile iş birliği yapan ilk kadın şef olan Loh, yeni omakase menüsünü Boss’un Sonbahar/Kış 2020 koleksiyonunun renklerinden esinlenerek hazırladı.

Cna’da yer alan habere göre, menüde yer alan lezzetler arasında arasında mavi bezelye çiçeği pollack dashi, sıkıştırılmış çilek, ikura ve kırmızı körili rempah yağı ile servis edilen Norveç Fiyort Alabalığı yer alıyor. Diğer öne çıkan özellikler arasında Iberico domuz char siew, venüs istiridye, drunken chicken ve tatlı için ise Çin bademli panna cotta sayılabilir.

Sosyal Medya'da Paylaşın