Türk şirket lüks kruvaziyer gemisi satın aldı

Miray International isimli Türk şirket, satın aldığı yolcu gemisiyle kruvaziyer sektörüne girdi.

Miray International bünyesindeki Miray Cruises, satın aldığı gemi ile kruvaziyer sektörüne girdi. Kruvaziyer sektöründe uzun yıllardır faaliyet gösteren şirket, satın aldığı Miray Cruise gemisini Kuşadası Limanı’nda hazır bekletiyor. 400 lüks yolcu kabini bulunan 1000 yolcu kapasitesine sahip gemi 164 metre uzunluğunda. Yakın zamanda Türkiye çıkışlı turlarına başlayacak olan Miray Cruises, Türk konseptinde yemekler sunacak ve o konseptte hizmet verecek.

”Tarihi bir hamle”

Dünyada Cruise Tatili sektörünün 40 milyar dolara yakın büyüklüğe ulaştığını belirten Miray International – Miray Cruises Genel Müdürü Ahmet Yazıcı, “Türkiye bu büyüklükten yeterli payı alamıyor. Türk şirketleri olarak sektörde güçlü olabilmemiz için kendi gemilerimize ihtiyacımız var. Gerçekleştirdiğimiz bu yatırım Türk Cruise sektörü için tarihi bir hamledir. Uluslararası rekabette elimizi güçlendirecektir” dedi.

”Tüm önlemler alındı”

Cruise tatilinin pandemi dönemindeki güvenilir tatil seçeneklerinden biri olduğunu söyleyen Ahmet Yazıcı, “Gemi içindeki misafirler ve hizmet sunan görevliler, önlemler dâhilinde içeri alınmış sağlık kontrolleri yapılmış kişilerdir ve gemiye alınan herkesin koronavirüs testleri yolculuktan hemen önce yapılır. Bu kişiler gemi içinde dışarıyla etkileşim halinde olmadığı için hiçbir görevli ya da misafir bir başkası için tehlike arz etmez. Gemiye giriş anından, turun bitimine kadar Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) ve Sağlık Bakanlığımızın önerdiği tüm önlemler ve kurallar gemide disiplinle uygulanmaktadır. Cruise seyahatleri boyunca yolcu ve mürettebatın sağlık durumu hem liman otoriteleri hem de gemi yönetimindeki sağlık ekibi tarafından sürekli gözlemlenmektedir. Bu kişiler gemi içinde dışarıyla etkileşim halinde olmadığı için hiçbir görevli ya da misafir bir başkası için tehlike arz etmez” şeklinde konuştu.

Sosyal Medya'da Paylaşın