The World’s 50 Best Restaurants 2024 Listesi’nin 51-100 Listesi Açıklandı!

Bu sene 5 Haziran’da Las Vegas’ta düzenlenecek olan The World’s 50 Best Restaurants 2024’ün 51-100 listesi yayınlandı. Maksut Aşkar’ın şefi olduğu Neolokal, 91’inci sırada yer aldı.

S.Pellegrino & Acqua Panna sponsorluğunda düzenlenen The World’s 50 Best Restaurant 2024, bu sene 5 Haziran’da Las Vegas’ta düzenlenecek. Etkinliğe haftalar kala listenin 51-100 arasındaki listesi web sitesinde yayınlandı. Listede Türkiye’den ise İstanbul’da bulunan şef Maksut Aşkar’ın mutfağında olduğu Neolokal 91’inci sırada yerini aldı.

Neolokal için şu ifadeler kullanıldı; “Şef Maksut Aşkar’ın yönetimindeki Neolokal, Türk mirasının ürünlerini özgün şekilde kullanarak küresel ve yerel yemeklere dönüştürüyor. Salt Galata’nın bir parçası olan restoran, tavandan yere uzanan pencerelerinde Haliç’in dudak uçuklatan manzaralarını da sunuyor – çatı katında bir kokteyl için zaman ayırdığınızdan emin olun. Neolokal’in malzemeleri Gümüşdere yakınlarındaki sürdürülebilir bir çiftlikten geliyor ve araştırmalarının ‘açık kaynak’ olması gerektiğine inanan Aşkar, tariflerini çevrimiçi olarak da veriyor.”

Sosyal Medya'da Paylaşın