Temmuz’un ilk haftası Antalya’ya gelen yabancı turist sayısı belli oldu!

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, 1-7 Temmuz tarihleri arasında Antalya’ya 27 bin 83 yabancı misafir geldiğini açıkladı.

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, Haziran ayında Antalya’yı 21 bin 44 kişinin ziyaret ettiği bilgisini paylaşarak, Temmuz ayı itibarıyla ise bu sayıda az da olsa bir artış yaşandığını anlattı.

Yazıcı şu açıklamalarda bulundu: “En büyük gururumuz şu ki tatil için şehrimizi ziyaret eden misafirlerimizin güvenli turizmi gördükten sonra teşekkürlerle bizlere veda etmesi. Sosyal medya hesaplarında Antalya’nın ne kadar güvenli olduğunu ve bu dönemde şehrimizi seçtikleri için de çok doğru bir tercih yaptıklarını paylaşıyorlar. Biz her ne kadar Antalya güvenli desek de burada tatil yapan bir turistin Antalya’yı sağlıklı ve güvenli bulduğunu söylemesi daha etkili.”

“Gelen misafirlerimizden 10 bin 48’i Ukraynalı”

Dünya Gazetesi’nden Mehmet Kara’nın haberine göre, Antalya’ya gelen yabancı ziyaretçi sayısının giderek arttığını ifade eden Vali Yazıcı, “1-7 Temmuz tarihleri arasında Antalya Havalimanı’na 27 bin 83 yabancı misafir geldi. Gelen misafirlerimizden 10 bin 48’i Ukraynalı. Gelen Ukraynalı misafirlerimizin hepsi de tatillerinden memnun. İngiltere’nin de Türkiye’yi güvenli tatil bölgesi ilan etmesiyle birlikte İngiliz turistlerin de rezervasyonlarında artış gözlemliyoruz” diye konuştu.

COVID-19 süresince alınan başarılı önlemlerin meyvelerinin yavaş yavaş toplanmaya başlandığını ifade eden Antalya Valisi Ersin Yazıcı, “İnanıyorum ki temmuz ayının sonlarına doğru hızlı bir yükselişe geçeceğiz. Ağustos ayı sonu itibariyle de Antalya turizminin normal seyrine döneceğiz diye tahmin ediyorum” dedi.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın