Tchibo’dan yepyeni bir konsept: Tchibo Barista

Kahve tutkusu ve benzersiz iş modeliyle Türkiye’de 15. yılını kutlayan Tchibo, yepyeni bir deneyim sunduğu ve kahveye daha fazla odaklandığı Tchibo Barista mağazasını hizmete açtı. Akaretler Sıraevler’in tarihi dokusunda Tchibo’nun 70 yıllık köklü kahve geçmişini yansıtan Tchibo Barista, müşterilerine kahve çeşitlerinin yanı sıra kahve yanında tüketilebilecek lezzetli yiyecek ve atıştırmalıklar da sunacak. Yeni konsept mağazalarında kahve severleri kahveden sunuma benzersiz bir kahve deneyimi beklediğini söyleyen Tchibo Türkiye Genel Müdürü Tuba Yapıncak, Akaretler’e de yepyeni bir soluk katacaklarını belirtti.

70 yıl önce kahve tutkusuyla kurulan Tchibo, bu tutkusunu yeni konsept mağazası Tchibo Barista ile sürdürüyor. İstanbul Akaretler’de kahve severlere hizmet vermeye başlayan Tchibo Barista, 150 metrekarelik bir alanda, şık ve konforlu dekorasyonuyla müşterilerine yeni nesil kahve hizmeti sunuyor.

“Tchibo Barista Tchibo’ya özgü bir kahve keyfi yaşatacak”

Tchibo Barista’da kahve severleri; Brezilya’dan Afrika’ya, Guatemala’dan Kolombiya’ya, dünyanın dört bir yanından gelen kahveler bekliyor. Çekirdek ve her damak tadına uygun  kahvelerinin yanı sıra Tchibo’nun farklı modellerdeki  pratik kullanımlı ve şık kahve makineleri de Tchibo Barista’da yerini alıyor. Taze, sağlıklı ve trend atıştırmalıklar, farklı damak tatlarına hitap eden glutensiz, vegan ve organik yiyecek alternatifleri de Tchino Barista’da ziyaretçilere kahve dolu ve keyifli vakit geçirmeyi vaat ediyor. Tchibo’nun kahvelerinde tutkunun yanı sıra uzmanlık, yıllara dayanan tecrübe ve kalite olduğunu söyleyen Tchibo Türkiye Genel Müdürü Tuba Yapıncak, “Tchibo’nun kuruluşu kahveye dayanıyor. Bu uzmanlığımızı kahveden sunuma, tamamıyla kahve odaklı yeni bir konseptte kahve severlerle paylaşmak istedik. Tchibo mağazalarının her hafta değişen gıda dışı ürün konseptinden farklı olarak Tchibo Barista’da baştan sona bir kahve atmosferi ve hizmeti sunarak, genç kahve severlere ulaşmayı hedefliyoruz.” dedi.

“Kahve uzmanlığımızı Tchibo Barista’da göstereceğiz”

Benzersiz ve özgün iş modelleri ile sektörde fark yarattıklarını söyleyen Yapıncak, “Tchibo Barista konsepti de tamamen Tchibo’ya özel, kahve uzmanlığımızı paylaşacağımız bir konsept. Tchibo’nun 70 yıldır süregelen kahveci kimliğini daha çok vurgulayacağımız; kaliteli kahveleri, şık kahve makineleri, rahat ve ferah dekorasyonu, uzman baristaları ve kahvenin yanında lezzetli yiyeceklerle müşterilerimize benzersiz bir deneyim sunacağımız, sıcacık bir ortam yarattık. Kahveyi kalitesiyle, lezzetiyle, kokusuyla ve sunumuyla müşterilerimize kelimenin tam manasıyla deneyimletmek ve yaşatmak istiyoruz. Ayrıca Akaretler Sıraevler’in bu tarihi dokusu da Tchibo’nun köklü geçmişi ile çok güzel örtüşüyor. Akaretler’e yepyeni bir soluk ve benzersiz bir konsept getiriyoruz.” diye konuştu. Yapıncak, önümüzdeki dönemde bu konseptle yeni mağazalar açacaklarının ve kahve odaklı yatırımlarının devam edeceğini kaydetti.

Sosyal Medya'da Paylaşın