SterilBox ile akıllı UVC sterilizasyon çözümleri

SterilBox, hem “Paket Servis Modülü” hem de mutfak/servis barı üzeri “Takeaway/servis Modülü” olarak sektörün zorlu fiziksel koşulları ve dinamik operasyonel gereksinimlerine özel olarak geliştirilmiş bir ürün ailesi barındırıyor. Bu ürünler ile “imalattan teslimata hijyen döngüsü”nü sağlıyoruz. Sipariş müşterinin eline ulaştığında, onun gözü önünde sterilize ediliyor, ilk temas eden müşteri oluyor. SterilBox bunu hızlı ve bilimsel olarak etkisi kanıtlanmış biçimde, gıda ve insan sağlığına tamamen güvenli biçimde gerçekleştiriyor.

SterilBox’ın teknolojisi hali hazırda modern gıda üretim tesislerinde, su arıtma plantlarında ve modern hastanelerde kullanılmakta olan Ultraviyole-C (UVC) ışınlarının kontrollü ve etkin biçimde kullanılmasına dayanıyor. Sterilizasyon için en etkili bant olan UVC ışınlarına maruz kalan mikroorganizmalar, genetik materyalleri olan RNA / DNA’nın bu ışınlar altında bozunuma uğratılması yoluyla etkisiz hale geliyor. Covid-19 ve ailesini de içeren virüsler ile bakteriler hatta küf ve mantarlar da buna dahil.

UVC teknolojisini kullanan SterilBox ürünleri, dezenfektan püskürtmeye dayalı kimyasal madde kullanan diğer sistemlere göre kuvvetli avantajlara sahip:

· Uygulamasının basit ve düşük operasyon maliyetli,

· Etkinliği çok yüksek (%99,9 Sterilizasyon Oranı),

· Uygulandığı ortam ya da yüzeyde asla herhangi bir yan ürün veya kalıntı bırakmıyor,

· Kullanım esnasında kullanıcıyı cilt ve göz için sakıncalı UVC ışınlarından tamamen koruyan ‘Akıllı Güvenlik Sistemi’ne sahip,

· ve en önemlisi de gıda ile temasında aşındırıcı / yıpratıcı madde oluşumu bulunmaması nedeniyle tamamen güvenli.

SterilBox’ın HoReCa sektörüne özel geliştirilmiş 2 ürünü bulunuyor:

1. SterilBox – Delivery (Paket Sipariş Modülü)

2. SterilBox – Suite (Mutfak/Servis/ÖnBar Modülü)

SterilBox – Akıllı UVC Sterilizasyon Çözümleri kurucusu, Selçuk AVAN mevcut durumda girişimleri ve ürünleri ile ilgili olarak ise şu noktaların altını çizdi:

“Patent başvurusu Nisan ayında gerçekleştirilmiş olan SterilBox mevcut durumda seri üretim aşamasına gelinmiş durumda. Ülkemiz çapında en yaygın restoran network ağlarından birine sahip lider yemek kartı firması ile restoran noktalarından ön talep toplanmasına yönelik çalışma gerçekleştirilmesi yönünde bir işbirliği gerçekleştirdik. Bu çalışma ile ürünümüzün uygun koşullarda restoranlar ile buluşmasını sağlamayı, sektörün yeniden ve hızlıca normalleşebilmesi için de anlamlı bir katkı sağlamayı hedefliyoruz. İlaveten, kurduğumuz kurumsal işbirlikleri çerçevesinde ürünlerimizi yalnızca yurt içinde değil, yurt dışındaki sektör temsilcileri ile buluşturmayı da planlarımıza almış durumdayız.”

SterilBox girişimi hakkındaki en güncel bilgi ise Temmuz ayı içerisinde Koç Üniversitesi Girişmcilik Araştırma Merkesi (KWORKS) tarafından düzenlenmiş olan Covid-19 Ekspres Programında, 70e yakın girişim içerisinden jüri tarafından ilk 10 girişim arasına seçilerek, KWORKS Hızlandırma Programına girmeye hak kazanmış olması.

Sosyal Medya'da Paylaşın