Starbucks’tan Sürdürülebilir Konseptli Drive Thru Mağaza

Starbucks, Türkiyede 2022 yılı içinde hayata geçirdiği dijital konseptli “Arabaya Servis” mağazalarının sayısını hızla artırmaya devam ediyor. Yakın zamanda kahve tutkunu misafirlerinin yolculukları sırasında araçlarından inmeden sipariş verebilmelerine imkan sağlayan dijital ekranlar ile görüntülü sipariş konseptini hayata geçirmişti. Starbucks, bu sefer de yeni dijital konseptli Ulubatlı Hasan Drive Thru mağazasında bir ilke daha imza atarak sürdürülebilirliği odağına aldı.

Misafirlerinin beklentilerini ve değişen taleplerini karşılamaya yönelik mağazalarında her zaman yenilikçi konseptler sunmaya özen gösteren Starbucks, attığı önemli adımlarla eşsiz misafir deneyimini Türkiye’de bir üst noktaya taşımayı hedefliyor.

Başakşehir’de açtığı yeni Ulubatlı Hasan Starbucks Drive Thru mağazasında, sunduğu dijital arabaya servis hizmetiyle misafirlerine, araçlarından inmelerine gerek kalmadan konforlu bir alışveriş deneyimi sağlıyor. Arabaya servis hizmetinin yanısıra sürdürülebilirlik anlayışı çerçevesinde tamamı geri dönüştürülmüş materyaller kullanarak Türkiye’deki mağaza konseptlerine bir yenisini daha ekliyor. Starbucks, kullanılan materyaller ve fark yaratan mağaza dizaynı ile çevre dostu olarak niteliklendirilebilecek bu mağazasında misafir deneyiminde bir dönüm noktası oluşturuyor.

Canlandıran bir Starbucks deneyimi!

Bu yeni mağaza, yolcuğa bir mola verip kahvesini keyifle yudumlamak isteyen misafirleri her biri geri dönüştürülebilir özgün materyaller ve yeşilin tonlarıyla karşılıyor. Hem iç hem de dış alanlara yerleştirilen bitkiler, kahve üretimini ve sürdürülebilirliğinin hikayesini temsil eden tablolar, doğal renk paleti  ve duvarlarda kullanılan toprak tonlarındaki tuğlalar, misafirlere ziyaretleri sırasında rahatladıkları ve zihinlerini canlandırdıkları eşsiz bir Starbucks deneyimi sunuyor.

Starbucks, ilerleyen dönemlerde attığı yenilikçi adımlar eşliğinde yeşil mağazalarının ve dijital deneyim sunan Arabaya Servis mağazalarının sayısını artırmaya devam edecek.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın