Sosyal mesafe için alınan cansız manken önlemi dikkat çekti!

Koronavirüs tedbirleri kapsamında restoranların aldığı önlemler bazen dikkat çekici olabiliyor. Bunlardan biri de Eskişehir’de bir restoranda görüldü. Restoranda önlemler kapsamında 1,5 metrelik sosyal mesafe kuralı için boş bırakılması gereken masalara kıyafet giydirilmiş cansız manken oturtuldu.

 Koronavirüsle mücadelede normalleşme süreciyle birlikte Eskişehir’de yeniden hizmet vermeye başlayan cafe ve restoranlarda maske takma zorunluluğunun yanı sıra sosyal mesafe vazgeçilmez kural haline geldi. Şehirde bir restoran sosyal mesafe kuralına uyulması ve boş bırakılması gereken masalar için cansız manken kullandı.

DHA’da yer alan habere göre; Cansız mankenler kıyafet giydirerek masalarda oturan ‘müşteri’ görünümü verildi, uyarı yazıları asıldı. Restorana gelen müşterilerin de beğendiği cansız mankenli sosyal mesafenin eğlenceli bir çözüm olduğunu ifade eden restoran işletmecisi Timur Polat, şunları söyledi:

“Restoranımızdaki bu uygulamanın amacı sosyal mesafeden dolayı boş bıraktığımız masalarımızı bir şekilde değerlendirmekti. Buna eğlenceli bir çözüm getirdik. Dışarıdan da güzel tepkiler aldık. Bir masa dolu, bir masa boş olacak şekilde bütün düzenimizi aldık.”

Sosyal Medya'da Paylaşın