Şef Danilo Zanna, Memleketi Floransa’da Ailesiyle Restoran Açtı

Sıfır atık, sıfır plastik ve sürdürülebilirlik vizyonuyla ilerleyen, İstanbul, Bursa ve İzmir’deki üç restoranı ve pastanesinde daima coğrafi işaretli ürünleri kullanan İtalyan şef Danilo Zanna, şimdi de memleketi İtalya’da doğduğu şehir Floransa’da ailesiyle birlikte restoran açtı.

2003 yılından beri Türkiye’de yaşayan; İstanbul, İzmir ve Bursa’da 3 restoranı bulunan Zanna, şimdi de memleketi Floransa’da 19 Haziran’da ailesiyle Mando Burger’i açtı. Restoranın yönetimini Zanna’nın kendisi gibi şef olan ablası Luana Zanna üstleniyor.
Açılışı ve sonrasında yoğun bir talep gören restoran, Floransa’da Duomo katedralinin bulunduğu meydanda yer alıyor.

Sorularımızı da yanıtlayan şef Danilo Zanna, 2024 sonuna kadar İstanbul ve Ankara’da iki restoran daha açmayı planlıyor. İtalya’da ise ikinci restoranını açacak olan Zanna; “Biri aile restoranı diğeri de Fil D’olio olacak. Hep birlikte bir yolculuğa çıktık. Ama unutulmamalı ki bu restoranlar aynı zamanda benim ruhumu taşıyor. Bu yolculukta elbette zorlandığımız anlar oldu, olmaya da devam edecek. Ama hepimiz ortak bir hedefe kitlenmiş durumdayız: Türkiye’deki en önemli ve başarılı İtalyan restoranı olmak ve bu markayı yurt dışında da yaygınlaştırmak.” ifadelerini kullanıyor.

“Müşterilerimize karşı önemli bir sorumluluğumuz var“ 

Bu vizyon doğrultusunda ekip arkadaşlarına yurt içinde de yurt dışında farklı eğitimler verdiklerinin altını çizen Zanna, “İşimiz oldukça dinamik. 3 restoran ve pastanemizde her yıl üç kez menü değişiyor. İşin operasyonel yanı gerçekten zorlu. Mevsime özel ürünleri sunmaya çalışıyor, coğrafi işaretli ürünlerle lezzetli spesiyallere imza atıyoruz. Markanın ulusal ve global vizyonunu tüm ekibimize aşılamaya çalışıyorum. Müşterilerimize karşı önemli bir sorumluluğumuz var. Aldıkları hizmetten memnun olmalarını, bizi seçtikleri için restoranlarımızdan daima mutlu ayrılmalarını, önemsenmiş hissetmelerini arzu ediyoruz.” dedi.

Sosyal Medya'da Paylaşın