Orfali Kardeşler, Dubai’de İlk Michelin Yıldızına Sahip Oldu!

Dünya çapında takdir gören Dubai’de ki mekanıyla ününü vurgulayam Orfali Kardeşler, prestijli Michelin yıldızını kazandı. Bu önemli ödül, Orfali Kardeşler’in mutfakta gösterdiği üstün kalite ve yenilikçiliği bir kez daha kanıtlıyor.

Orfali Kardeşler aynı zamanda bu yıl The World’s 50 Best Restaurants listesi jürisi tarafından Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinin en iyi restoranı olarak seçilmişti. Bu çifte başarı, Orfali Kardeşler’in dünya çapındaki mutfak sahnesindeki olağanüstü konumunu gözler önüne seriyor.

Kardeşlerin başarısı, sert çalışma, yaratıcılık ve kendi mutfak kimliklerini bulma sürecinde bir arı gibi uçabileceğini keşfetmelerine benziyor. Mohamad’ın anlık olarak yarattığı dürtüsel tatlar, “OOH LA LA” adlı pürüzsüz foie gras ve fındık miso ile wafer üzerindeki yumuşak kúme gibi lezzetlerle Orfali’nin çeşitli mirasını yansıtıyor. UMAMI ÉCLAIR ise porcini emülsiyonu, marmite, fermente ayva glazürü, kakao parçacıkları ve dana pastırması ile birlikte sunularak ziyaretçileri büyülüyor.

Orfali Kardeşler, kapsayıcı ve ayrımcılık yapmayan bir mekan olarak tanınıyor. Ancak dinamik açık test mutfağı, süper arabaların park ettiği bu mutfak mücevher kutusundan daha da zengin bir deneyim sunuyor. Günde ara vermeden öğleden sonra gece yarısına kadar hizmet veren Orfali Kardeşler’in yaklaşık 60 kişilik kapasitesi, kalitenin her zaman korunduğunu gösteriyor.

Orfali Kardeşler, kazandıkları yeni Michelin yıldızının ardından daha da büyük başarılar elde edeceklerinden emin.

Sosyal Medya'da Paylaşın