Rusya Türkiye arası uçuşlar ne zaman başlıyor?

Rusya ve Türkiye arasında uçak seferlerinin ne zaman başlayacağı merak edilirken, Moskova ile Ankara’nın Rusya’dan Türkiye’ye turizm sezonunun başlangıç tarihi konusunda henüz bir anlaşmaya varmadığı bildirildi.

Turizm ve Kültür Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, İzvestiya Gazetesi’ne yaptığı açıklamada, Temmuz ortasında Rusya Türkiye uçak seferlerinin başlayabileceğini, iki hafta karantina süresini Ruslar için kaldırmayı planladıklarını söylemişti.

İzvestiya gazetesi Ankara’daki Rusya Büyükelçiliği kaynaklarına dayanarak Moskova ile Ankara’nın Rusya’dan Türkiye’ye turizm sezonunun başlangıç tarihi konusunda henüz bir anlaşmaya varmadığı haberini geçerken, haberde Rusya turizm sektörü temsilcilerine atfen “ağustostan önce uçuşların başlamasının zor olduğu” vurgulandı.

Rus diplomatlar ise, Türkiye’ye uçuş konusunun, epideminin gelişim seyrine göre kararlaştırılabileceğini vurguladılar.

“Dış turizm ağustostan önce başlayamaz”

Rusya Turizm Endüstrisi Birliği Başkan Yardımcısı Yuri Barızkin, açılış tarihi olarak ağustosu gösterirken, “Rusya’nın kendi turizm bölgeleri bile kapalı ve Haziran-Temmuz ayından önce açılamaz. Dış turizm ağustostan önce başlayamaz” dedi.

Türk Rus’ta yer alan habere göre; Rusya Tur Operatörleri Birliği Direktörü Maya Lomidze de, Türkiye’nin şu anda seferlere başlamak için yeterince güvenli olmadığını savundu.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın