RATIONAL’den yeni iCombi Pro: Profesyonel mutfaklar için yeni standart

Paket servisi yapan catering firmanları için zorluklar çeşitli olsa da, bunlara RATIONAL tarafından verilen cevap basit: Akıl. Yeni iCombi Pro 4 akıllı fonksiyonu sayesinde önceki modele kıyasla % 50 daha fazla yükleme kapasitesine, % 10 daha kısa sürede pişirme yeteneğine ve % 10 daha fazla enerji tasarrufu yapma kabiliyetine sahiptir. Ünite, kısmi ya da tam yükleme farkı olmadan pişirme kalitesinden ödün vermiyor ve işi  aynı sürede tamamlıyor. iCombi Pro, sadece 12 dakika süren ultra hızlı ara temizlik sayesinde mutfaktaki zaman kaybını ortadan kaldırıyor. iCombi Pro akıllı üretkenlik, verimlilik ve esnekliği bünyesinde barındırıyor.

“Birçok catering kuruluşu, müşterilerin daha yüksek kalite beklentilerinin yanı sıra tecrübeli ve kabiliyetli eleman eksiklikleriyle ve bütçe kısıtlamalarıyla karşı karşıya kalıyor” diyor RATIONAL Türkiye Satış Direktörü Okan Öztürk. İşte bu yüzden şefler, iCombi Pro’nun sunduğu gibi esnek, basit ve verimli fonksiyonları olan cihazlara ihtiyaç duymaktalar.”Elbette teknoloji kullanıcıya ne yapacağını söylemiyor aksine kullanıcı teknolojinin ne yapacağını belirliyor” diye açıklıyor Öztürk. iCooking Suite, iCombi Pro’daki akıllı pişirme özelliği. Bu özellik Maillard reaksiyonunu (RATIONAL’ın kodlarını çözüp yazılım algoritması haline dönüştürdüğü gıdaların pişerken kahverengileşme sürecini açıklayan kimyasal formül) baz alarak çalışmaktadır.  Pişirme kabininde yer alan ve ürünlerin boyu, miktarı ve durumu ile ilgili bilgiyi aktaran sensörleri kullanarak iCombi Pro kesin bir pişirme süreci oluşturup her zaman tekrarlanabilen sonuçlar elde etmenizi sağlar. Gıda ürününün sıcaklığı veya kapının açılma süresi gibi koşullar değişirse, iCookingSuite pişirme süresini akıllıca ayarlayacaktır. Ne pişirilirse pişirilsin, ne kadar pişerse pişsin, daima mümkün olduğunca hızlı ve kaliteli pişirilir.

Ek fan yerleşimleri, optimize edilmiş pişirme kabini geometrisi ve daha yüksek nem alma performansı, önceki modele göre% 50’ye kadar daha büyük kapasite ve daha kısa pişirme süreleri sağlar. Akıllı iklim düzenlemesi olan iDensityControl, hepsinin sorunsuz çalışmasını sağlar. Kabuklar, ızgara desenleri ve gevrek kaplamalar garanti edilir ve optimum pişirme iklimi yönetimi, kiş gibi hassas yiyeceklerin bile başarıyla pişirilmesini sağlar.

iProductionManager ile, farklı gıdalarla bile tüm üretim safhaları akıllı bir şekilde düzenlenir. Kullanıcı, pişirme işleminde zaman veya enerji optimizasyon sistemi ya da belirli bir hedef zaman isteğini belirtir ve iCombi Pro diğer her şeyi halleder. Aynı anda ne pişirilebileceğini bilir, eğer bir ürün pişirme kabini iklimine uygun değilse gösterir. Bu, daha fazla esneklik ve planlama güvenilirliği anlamına gelir. Ultra hızlı ara temizlik için sadece 12 dakikaya ihtiyaç duyan akıllı iCareSystem temizleme sistemi de buna katkıda bulunuyor. Tüm temizleme programları, önceki modele kıyasla yalnızca yarısı kadar miktarda, fosfat içermeyen temizleyici tabletler kullanır. Energy Star tarafından onaylanan daha düşük elektrik tüketimi ile birlikte iCombi Pro son derece sürdürülebilir bir pişirme sistemidir.

Sezgisel işletim konsepti, kullanıcıya görsel dil, mantıksal çalışma adımları ve açık, etkileşimli talimatlarla üretim sırasında rehberlik eder ve pişirme sistemini deneyimsiz personel için bile hızlı bir şekilde erişilebilir hale getirir. iCombi Pro’ya entegre,edilmiş WLAN ile RATIONAL ağı olan ConnectedCooking’e hızlı ve basit bir bağlantı ve mutfak süreçlerinin verimli yönetimine olanak sağlanır. Okan Öztürk, “Akıllı olduğundan, deneyimli bir şef gibi yanıt veriyor,” diye açıklıyor “rutin görevleri üstleniyor ve özgürlük sağlıyor. Bu, büyük mutfaklardaki çalışma yöntemlerini sürdürülebilir bir şekilde değiştirecektir.”

iCombi Pro şimdi en küçük ve kompakt modeli XS 6 – 2/3’ den en büyük 40 tepsi kapasiteli 20 – 2/1’e kadar ebatlarda bayilerimizden temin edilebilir. Yeni pişirme sistemi hakkında bir fikir edinmek isteyen herkes artık online web seminerinde More Tur 2020’deki performansını gözlemleyebilir. İlgilenenler yakında iCombi Pro’yu More Tur 2020’de de canlı tecrübe edebilecekler, tarihlere rational-online.com adresinden ulaşabilirsiniz.

 

 

Sosyal Medya'da Paylaşın