Ramazan’a Özel Lezzetler Almira Hotel Sofralarında!

Almira Hotel gelenekselleşmiş Ramazan ayı sofralarında, eşsiz lezzetlerden seçilen, her damak zevkine hitap eden, şirket ve gruplara özel farklı çeşitte bulunan menüleri ile misafirlerine keyifli iftarlar sunuyor. 

Terasın en güzel noktasında bulunan Luna Restaurant’ta Bursa manzarası eşliğinde misafirlere birbirinden lezzetli iftar menüleri sunuluyor. Ramazan boyunca günlük olarak sunulacak iftar menüleri dışında özel davet grupları için “Paşa Sofrası”, “Hünkar Sofrası”, “Şehzade Menüsü” seçeneklerinden oluşan farklı özel menü alternatifleri de bulunuyor.

Almira Hotel’in Osmanlı Mutfağı’nın Eşsiz Lezzetleriyle Seçilen İftar Menüleri

Almira Hotel, gelenekselleşen leziz iftar menülerini ve Ramazan’ın ruhunu yansıtan sofralarını sunmaya devam ediyor. İftariyeliklerde; Kars kaşarı, yöresel Mihaliç peyniri, antrikot pastırma, petek bal, mandıra kaymağı, Medine hurması, Gemlik zeytin çeşnisi, gün kurusu kayısı, ceviz içi, yumurtalı ramazan pidesi gibi çeşitli lezzetler bulunuyor.

Menülerde başlangıç olarak Mahluta Çorbası, Muradiye Çorbası, Kremalı Kuzu Gerdan Çorbası, Osmanlı Mehir Çorbası, Kremalı Pancar Çorbası; ana yemek olarak Mürdüm Erikli Dana Buğu Kebabı, Orman Kebabı, Dana Kavurma Domatesli Pilav ile, Beğendili Kebabı, Saray usulü Mutancana gibi daha birçok geleneksel lezzet ile birlikte meyve ve tatlı çeşitleri açık büfe olarak sunuluyor, sınırsız şerbet çeşitleri, demleme çay ve kahve ise eşlik ediyor.

Ramazan Ayı boyunca servis edilecek özel menülerden olan “Paşa Sofrası”nda, başlangıç olarak Tereyağlı Süzme Mercimek Çorbası veya Kremalı Sebze Çorbası; ana yemek olarak  Asma Yaprağına Sarılı Piliç Bonfileleri eşliğinde Domatesli Pilav; tatlı olarak Karamel Soslu Trileçe, “Hünkar Sofrası” menüsünde başlangıç olarak Kemalpaşa Çorbası veya Kremalı Bal Kabağı Çorbası; ana yemek olarak Pazılı Kuzu Kapama; tatlı olarak Tahinli Sos ve Ceviz eşliğinde Fırınlanmış Ayva, Bal Kabağı Tatlısı servis ediliyor.

“Şehzade Menüsü”nde ise başlangıç olarak Dereotlu Romen Çorbası veya Ezogelin Çorbası; ana yemek olarak File Badem, Izgara Domates, Biber ve Haşlanmış Trüf Mantarı ve Patates Püresi eşliğinde Ağır Ateşte Pişirilmiş Dana Kürek; tatlı olarak Karışık Baklava Tabağı (Cevizli Baklava, Fıstıklı Şöbiyet Dondurma ile) ile servis ediliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın