Tarihi Yarımada Manzarası Eşliğinde Eşsiz İftar Sofraları Liman İstanbul’da

Türk mutfağı ve misafirperverliğini Batılı mutfak kültürü ve mimarisiyle buluşturan Liman İstanbul, geleneksel tatlardan oluşan özel iftar menüsüyle misafirlerini ağırlıyor.

Tarihi Liman Lokantası’ndan devraldığı mirası, sunduğu eşsiz lezzetler ve modern dekorasyonuyla günümüze taşıyan Liman İstanbul, yer aldığı Galataport’ta tarihi yarımadanın büyüleyici manzarası eşliğinde bereketli iftar sofralarının da vazgeçilmez mekanı oluyor.

Liman İstanbul’un özel iftar menüsünde Kastamonu pastırması, Trabzon tereyağı, Ardahan çiçek balı, Kars eski kaşarı, Ezine beyaz peyniri, Antakya halhalı zeytini, Gemlik zeytini, Afyon manda kaymağı, Erzincan tulum peyniri, Mebrum hurma, Aydın inciri, Malatya kayısısı, domates ve salatalıktan oluşan zengin iftariyelik tabağına Reyhan Şerbeti eşlik ediyor.

Liman İstanbul’un imza tadlarından Muhammara, Erzincan Tulum Peyniri, Ramazan’ın olmazsa olmazı pide ve tandır ekmeğiyle masada yerini alıyor. Günün çorbası, Finike portakallı enginar, vişneli yaprak sarma ve rezeneli pilakiden oluşan Ege usulü zentinyağlılar, gavur dağı salatasının yer aldığı menüde  kıtır mantı, Liman İstanbul imza yemeklerinden  patlıcanlı pilav ve  haşlama içki köfte paylaşımlık olarak servis ediyor. Liman İstanbul’un iftar özel menüsünün  ana yemekleri ise, Cağ kebabı ve taş fırında kuzu tandır… Tatlı olarak ise Güllü aş, Kazandibi ve ekmek kadayıf ikram ediliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın