Quique Dacosta’nın yeni Londra restoranı

Quique Dacosta’nın İspanya dışındaki ilk restoranı Arros QD, 7 Haziran’da Londra’da açılıyor. Katalanca’da ‘pirinç’ anlamına gelen Arros, yeni restoranın pirinç ve pirinç yemeklerine odaklanan konseptini vurguluyor.

Pirinç yemekleri konusunda en bilgili şeflerden biri olarak kabul edilen Quique, 2005’te yayınladığı Arroces Contemporáneos adlı kitabında da ve pirinç ürününü ve çeşitli değerlendirme metotlarını ele almıştı.

7 Haziran’da Fitzrovia’nın 64 Eastcastle Caddesi’ne açılacak olan ve Quique’nin yerel ve mevsimlik malzemeler ile pirince olan tutkusuna odaklanacak olan Arros QD, benzersiz bir fine dining restoranı olacağa benziyor.

Londralılar, Tavşan pirzola, tavuk ve tereyağlı fasulye içeren geleneksel Paella Valenciana gibi pirinç kullanılarak yapılan yemeklerle dolu bir menüden seçme şansına sahip olacaklar. Menü ayrıca Smoked Welsh Duck, morel mantarı, siyah trompettes ve porcini aioli gibi Birinci sınıf ve mevsimlik İngiliz malzemelerini vurgulayan daha çağdaş pirinç yemeklerini içerecek.

Sosyal Medya'da Paylaşın