Profesyonel mutfaklar için yeni performans sınıfı: RATIONAL’den iVario Pro.

iVario Pro profesyonel mutfaklar için yeni standartlar belirliyor. Temas ısısı ile çalışan pişirme sistemi, akıllı fonksiyonları ile etkileyicidir ve geleneksel devrilir tava ve kaynatma kazanlarına göre %40 daha az enerji tüketir. Bağlantılı yükleri, önceki model olan VarioCookingCenter’a kıyasla azaltılmış olsa da, %20’ye kadar daha yüksek mühürleme kapasitesine sahiptir ve bakım gerektirmeyen basınçlı pişirme seçeneği ile basınçsız pişirmeye kıyasla %35’e kadar daha hızlıdır. Akıllı enerji yönetim sistemi olan iVarioBoost, tava tabanında kusursuz sıcaklık sağlar ve bunu hassas bir şekilde düzenler. iZoneControl ile tava tabanı dört bölgeye ayrılabilir böylece kullanıcı farklı yiyecekleri aynı anda, farklı sürelerde ve farklı sıcaklıklarda pişirebilir. Ergonomide de yeni standartlar belirliyor: Yüksekliği ayarlanabilir ayaklar, soğuk kazan kenarları ve yuvarlatılmış köşeler çalışmayı daha güvenli hale getiriyor.

“Verimliklik, esnetlik ve kolaylık yeni iVarioPro’yu karakterize eden unsurlardır” diye açıklayan RATIONAL Türkiye Satış Direktörü Okan Öztürk. Patentli iVarioBoost ısıtma sistemi, çizilmeye dayanıklı tava tabanına sıkıca sabitlenmiş ve eşit olarak dağıtılmış seramik ısıtma elemanlarından oluşmaktadır. iVarioPro, 2,5 dakikadan az bir sürede 200°’ye kadar ısınır ve yaklaşık 30 kg gulaşı 15 dakikada mühürlemek için gerekli enerjiye sahiptir. Bu, iVarioBoost’u geleneksel teknolojiden 4 kat daha hızlı hale getirir. Ayrıca, kremalı sote yemeklerinde olduğu gibi, soğuk sıvı döküldüğünde sıcaklıkta herhangi bir düşüş olmaz. iVarioBoots enerjiyi hızlı bir şekilde alabilir ve sütlaç gibi hassas gıdaların yapışmasını ve fazla kaynamasını önler. Öztürk şöyle devam ediyor: “ İşte bu, maksimum gücün, aşırı hassasiyet ile buluşmasıdır” diyor.

Bu hassasiyet, iVarioPro’nun pişirme zekası olan iCookingSuite tarafından sağlanır. Sensörler yiyeceğin miktarını ve durumunu algılar ve pişirme parametrelerini buna göre düzenler, böylece kullanıcı fazla bir şey yapmadan istenen sonuç elde edilebilir. “iVario Pro kontrol ve izleme ihtiyacını ortadan kaldırır. Gıdayı pişirme sıvısından otomatik olarak kaldıran AutoLift buna bir örnek.” Diye açıklıyor Okan Öztürk. Aynı zamanda çalışma konsepti yenilendi ve kullanıcı çalışma modlarından et, balık, kümes hayvanları ve garnitürleri seçebildiği gibi, kızartma tavası veya fritöz gibi pişirme methotları da seçebilir. Bu eğitim ve öğrenim süresinde de tasarruf sağlar.

iZoneControl ayrıca daha fazla esneklik sağlar, çünkü iVario Pro herhangi bir şekil veya boyutta en fazla dört bölgeye kadar ayrılabilir. Yeni pişirme sistemi ergonomi açısından da günlük mutfak rutininde devrim yaratmıştır, çünkü hiçbir şey yanmaz, yapışmaz ve genellikle iki dakika içinde kolaylıkla temizlenir. Duvara asma veya tekerlek üzerinde yapılabilecek çeşitli kurulum varyasyonları, yeni üniteyi son derece uyarlanabilir hale getirir.

İki kazana sahip iVario Pro 2-S, restaurantlar için, veya ek bir ünite olarak iş ve endüstriyel catering hizmetleri veren işletmeler için idealdir. 100 veya 150 litrelik iki tekli kazan pişirme sistemi, endüstriyel catering hizmetlerinin yeni oyuncusudur. 17 litrelik iki kazanı, eksiksiz aksesuar paketi ve çok cazip fiyatı ile 30 yemekten başlayan restaurantlar için mükemmel çözüm olan iVario 2-XS ile yeni nesil üniteler tamamlanıyor. RATIONAL ünitelerini birebir görmek ve performansını deneyimlemek için canlı pişirme seminerlerine katılabilirsiniz. Etkinlik takvimini www.rational-online.com adresinden bulabilir ve katılım başvurusunda bulunabilirsiniz.

Sosyal Medya'da Paylaşın