Perulu Şef Jaime Pesaque Dünyaca Ünlü Gastromasa Konferansı & Fuarı’na Geliyor!

Jaime Pesaque Restoranları’nın kurucusu Perulu şef Jaime Pesaque, 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda yer alacak.

Türkiye ve dünya gastronomisi arasında bir köprü görevi görmeye devam eden ve dünya gastronomi etkinlikleri arasında ilk iki sırada yer alan Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nın 8’incisi 4-5 Kasım 2023 tarihlerinde İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilecek. Konferansın teması “Coğrafya” olacak. Gastromasa Konferansımız bünyesinde yer alacak Gastromasa Hospitality, Gastromasa Coffee, Gastromasa Bar ve Gastromasa Pastry konseptleri, sektöre yön veren dünyaca ünlü gastronomi profesyonellerini aynı çatı altında buluşturacak. Dünyaca ünlü 60+ şef ve pasta şefi, 30+ barista, sommelier ve miksolog, 200+ profesyonel konuşmacı, turizm ve konaklama sektörünün en önemli yatırımcıları, ünlü şefler, gastronomi profesyonelleri, genel müdürler, F&B yöneticileri, satın alma müdürleri ve daha pek çok kişi 8. Uluslararası Gastromasa Gastronomi Konferansı’nda yer alma fırsatı bulacak.

Jaime Pesaque Hakkında

Peru’da doğup büyüdü, Avrupa’da eğitim aldı ve El Celler de Can Roca da dahil olmak üzere İtalya ve İspanya’daki Michelin yıldızlı restoranlarda çıraklık yaptı.

Peru’ya döndüğünde, ilk mutfağını yönettiği Al Grano’da kendi tarzını mükemmelleştirdi. 2008 yılında, girişimci bir ruh ve mutfak sanatıyla Pesaque, Lima, Peru’da, yerel ürünlerin izlenebilirliğinin her zaman arandığı ve sofistike ve modern yemekler yaratmak için çağdaş mutfak teknikleri ve yerel ürünlerle birleştirildiği çağdaş bir Peru mutfağı restoranı ve pisco bar olan amiral gemisi restoranı Mayta’yı açmaya karar verdi. Pesaque aynı zamanda Peru mutfağını yurt dışında Amerika Birleşik Devletleri, İtalya ve Hollanda gibi ülkelere ihraç etmeyi de başarıyor. Mayta, 2019 yılında Latin Amerika’nın En İyi 50 Restoranı listesine girmiş ve 2020 yılında En Yüksek Tırmanış Ödülü’nü kazanmıştır. Mayta, 2022 yılında Dünyanın En İyi 50 Restoranı listesine girmiş ve 2023 yılında bir kez daha dünyanın en iyi 50 restoranından biri seçilmiştir. Ayrıca The World Culinary Awards’ın son baskısında dünyanın en iyi restoranı olarak ödüllendirildi.

Lima’da 500 Grados, Sapiens ve Mad Burger gibi farklı restoranlar açmaya karar veren Pesaque, Peru mutfağını yurt dışında Amerika Birleşik Devletleri, İtalya ve Hollanda gibi ülkelere de ihraç etti. Jaime, kariyeri boyunca Peru’yu farklı etkinliklerde katılımcı ve uluslararası şef olarak temsil etti.

Sosyal Medya'da Paylaşın