Perakendeci ofis hayatını bırakıyor!

Koronavirüs süreciyle çalışma yaşamındaki değişiklikler kalıcı hale geliyor.

Evden çalışmanın sürdürülebilir olduğunu gören perakendeci, ofise verdiği kirayı maliyetten düşüp tüketici lehine kullanmayı hedefliyor.

Pandemiyle birlikte mevcut çalışma düzeninin değişmesi, evden çalışmanın verimliliği azaltmaması, ofislere dönüşün gerekli olup olmadığını sorgulamaya açtı.

Cumhuriyet’ten Gamze Bal’ın haberine göre; perakendeci, ofise kira vermek yerine, bu paranın daha iyi bir tüketici fiyatlamasının oluşmasında harcanabileceğini düşünüyor. CarrefourSA Genel Müdürü Kutay Kartallıoğlu, “Ofisimiz kapalıydı ama hiçbir dezavantajını görmedik. Verimlilik düşmedi. Ofislere bu kiraları vermenin lüzumu kaldı mı, sorguluyorum” dedi.

Çok daha fazla firmanın bu konuyu değerlendirmeye alabileceğine dikkat çeken Kartallıoğlu, “21. yüzyılın çalışma düzenini sonlandıran şey pandemi oldu. Şimdi idari personelimiz, genel müdürlüklerde çalışanlar için yeni bir normal var. Pek çok firmanın bir ofise ihtiyacı olmadığını düşünüyorum. Kirayı maliyet olarak kısıp tüketicinin faydası için harcayabiliriz” diye konuştu.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın