Otellerdeki açık büfelere yeni düzenleme: Koruma altına alınacak

2018 yılındaki düşüşün ardından 2019’da toparlanan ve 2020 yaz sezonunda zirve turist sayısına ulaşmayı hedefleyen turizmciler pandemi sebebiyle büyük bir hüsrana uğradı. Turizmin kalesi olarak bilinen Antalya, yeni normal için hazırlıklarına hız verdi.

Düşük kapasite ile yaz döneminde yerli turiste, sonbaharda ise Avrupalı turiste odaklanmaya hazırlanan sektör için en çok merak edilen konu ise açık büfeler. Bu süreçte sektör açık büfeyi korumaya alıp, güvenlik önlemlerine odaklanacak. Cornelia Diamond Golf Resort Spa Genel Müdürü Zafer Alkaya, eğlence dünyası ile birlikte sektörün büyük etki aldığına işaret ederek, orta vadede normale dönüş beklediklerini aktardı.

Sözcü’den Sayime Başçı’nın haberine göre; Alkaya, “Koronavirüs sürecinde açık büfeleri koruma altına alacağımız, müşterilerimize bizim servis vereceğimiz bir sisteme geçiyoruz. A la carte servis almış olacaklar. Aldığımız tedbirler maliyetleri en az yüzde 10 artıracak ancak sektörün başka çaresi yok. Fiyatları etkilemeyecek bu durum” diye konuştu.

Pandemi süreci yaşanmamış olsaydı Antalya’nın 20 milyon turisti zorlanmak için kolları sıvadığını ancak bu süreci kimsenin hesap edemediğini vurgulayan Alkaya, Ukrayna ile başlayacak seyahatlerin lokomotif görevi görebileceğini dile getirdi.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın