Otellerde sezonun en çok tercih edileni o konsept oldu!

Alternatif tatil arayışlarının hız kazandığı koronavirüs sürecinde insanlar daha izole bir tatili tercih ediyorlar. Tekne ve yat kiralayanların sayısı artarken, butik otellere ilgide de bir o kadar artış gözlendi.

Koronavirüs salgını tatil alışkanlıklarına güncelleme getirdi. Daha izole bir ortamı tercih edenlerin adresi butik oteller oldu. Öyle ki 3-4 aile birleşerek 7-8 odalı butik otelleri belli bir süreliğine kapatmaya başladı. Tüketicilerin bu ilgisi fiyat artışını da beraberinde getirdi.

Hürriyet’ten Burak Coşan’ın haberine göre; bazı butik oteller, fiyatlarına yüzde 35’e yakın zam yaptı. Bu süreçte tüm otellerin aynı yolu izlemediğini söyleyen bir tur operatörünün yöneticisi şu açıklamalarda bulundu:

“Bodrum, Marmaris ve Alaçatı’da faaliyet gösteren bazı butik oteller, artan ilgiyi fırsata çevirdi. Yüzde 25-35 arası zam yaptılar. Çok fazla kalabalıklar arasına girmek istemiyorlar. Bu yüzden daha küçük, daha az kişinin olduğu otellere olan ilgi arttı. Burada da insanlar çok seçici davranıyor. Güvendikleri, markasına inandıkları butik otelleri tercih ediyorlar. Böyle olunca da ilginin arttığı oteller fiyat artışına gitti. Tüm butik oteller zam yaptı dersek doğru olmaz. Bazı butik otellerde geçen yıla göre yapılan zam oranı yüzde 30-35’i bile aştı. Özellikle İstanbul’a yakın yerlerdeki tatil beldelerine de ilgi fazla. Örneğin Şile’de bazı otellerde de ciddi fiyat artışları yaşandı.”

Sosyal Medya'da Paylaşın