Oli Martin, Preston’da yeni restoran açacak

Bu yılın başlarında Fino Tapas restoranları için 2 milyon sterlinlik büyüme planlarını açıklayan restoran girişimcisi Mark O’Rourke, yetenekli şef Oli Martin’in atanmasıyla büyük bir başarı elde eden Preston şehir merkezindeki restoranı 263’ün yeniden lansmanını gerçekleştirecek.

2018’de BBC Masterchef: The Professionals finalisti ve 2020’de BBC Masterchef The Professionals: A Festive Knockout kazananı ve bu yılın Ekim ayına kadar Hipping Hall’un 4 AA Rosette restoranının Baş Aşçısı olan Oli Martin Lancashire, İngiltere’nin ‘en fazla gelecek vadeden’ şeflerinden biri olarak gösteriliyor. Mark O’Rourke “Oli kabul etmek için biraz ikna etti. O zaten Foray Catering’i kurmaya başlamıştı ama ikimiz de anında anlaştık ve 263 için vizyonumu tartıştıktan sonra çok benzer fikirleri paylaştığımızı anlayınca, Yönetici Aşçı rolü” dedi.

Yeni görevi hakkında Oli Martin ise “Ocakta olmaktan ve mutfağın genel işleyişinden bir adım geri atmak, kendime bulaşıklara, servis tarzına odaklanabilmek için daha fazla zaman tanımak istedim. Bazen gelişebilmek için bazı şeylerden gerçekten uzaklaşman gerekir” şeklinde konuştu.

263, 26 Kasım’dan Noel haftasına kadar Cuma ve Cumartesi günleri açılacak.

Sosyal Medya'da Paylaşın