O otel sessiz sedasız Türkiye’den çekildi, yerini dünyaca ünlü zincir dolduracak!

Bodrum’un Torba Koyu’nda yer alan Nikki Beach Resorts & SPA, sessiz sedasız Türkiye’den çekildi. Tamamı lüks sınıfta ve deniz manzaralı 76 süit oda ve villaya sahip olan Nikki Beach’in yerini ise dünyanın en büyük otel zincirlerinden Hilton doldurmaya hazırlanıyor.

Yüksek fiyatlarıyla dikkat çeken Nikki Beach Hotels Türkiye’den çekilme kararı aldı. Hilton, Nikki Beach yerine en yeni markalarından birini getirecek. Geçtiğimiz yıllarda ultra lüks sınıfı için çalışma başlatan Hilton, LXR Hotels & Resorts adı altında gelecek. 1 Temmuz’dan itibaren de Nikki Beach’in ismi Susona Bodrum LXR Hotels olarak tekrar açılacak.

Dünya Gazetesi Yazarı Kerim Ülker’in haberine göre; Hilton’un ultra lüks sınıfında Waldorf Astoria dışındaki ikinci markası olan LXR Hotels, şu anda dünyada sadece 3 yerde bulunuyor. Dubai’deki Habtoor Palace, Londra’daki Biltmore ve Anguilla’daki Zemi Beach House’un ardından dünyadaki 4’üncü otel Bodrum’da hizmet verecek. Türkiye’den çıkan Nikki Beach, şimdilerde Avrupa turizminin en yeni oyuncularından Karadağ’a yöneldi ve 2021’de Tivat kentinde açılacak.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın