O otel icradan satış kararından sonra SPA sorunu ile karşı karşıya!

Hotel Les Ottomans, geçtiğimiz günlerde icradan satış kararı ile gündeme gelmişti. Otelde şimdi de ‘SPA sorunu’ yaşanıyor.

İstanbul’un önde gelen otellerinden Hotel Les Ottomans, icradan satış kararından sonra şimdi de ‘SPA sorunu’ ile karşı karşıya. Ünlü otelin spor salonu ve Spa’sı için yıllık peşin ödeme yapan çok sayıda müşteri, otelin açılmayacağı haberini aldı.

Galatasaray Kulübü eski Başkanı Ünal Aysal ile eski eşi Ahu Kerimoğlu’nun sahibi oldukları ünlü otel aynı zamanda, restoranları ve Spa’sı ile de öne çıkıyordu. Aralarında iş ve magazin dünyasından bir çok isim, otelin spor salonu ve Spa’sı için yıllık ödeme yaptı. Ödeme tutarları ise 5 bin TL ile 15 bin TL arasında değişiyor.

Üyeler, koronavirüs nedeni ile 23 Mart’tan beri kapalı olan otele 1 Haziran’da tekrardan gitti. Ancak aldıkları yanıt şaşırttı. Otel görevlileri, üyelere “Otel kısmı, spor salonu ve Spa açılmayacak. Yalnızca restoranların açılacağı söylendi” bilgisini geçti.

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; otelin spor salonuna üyelik için geçen Şubat ayında 5 bin TL ödediğini söyleyen bir iş insanı şu açıklamalarda bulundu: “Salonda bulunan eşyamı dahi almam kolay olmadı. Çalışanlar da kaygılı. Onlar da işsiz kalacakları endişesi taşıyor.”

Ünlü otel, geçen yıl sonunda icradan satış kararı ile gündeme geldi. Alacaklı özel bir banka 440 milyon TL muhammen bedel ile oteli satışa çıkardı. Anılan ihaleye günler kala, otelin bağlı olduğu şirket için konkordato talep edilmişti. Anılan davanın duruşması ise 26 Haziran’da görülecek.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın