New York’ta yedi yeni restoran Michelin yıldızı kazandı

Michelin Rehberi, 2021 yılında New York’ta Michelin yıldızı kazanan yedi yeni restoranı açıkladı. Bu yıl, listeye giren yeni New York restoranları ise şu şekilde: Tsukimi, Rezdôra, Jua, Don Angie, Kochi, Francie ve Vestry.

Michelin Rehberi Uluslararası Direktörü Gwendal Poullennec, “58 mutfak türüyle, New York City ve Westchester County, küresel sağlık krizinin zorluklarına rağmen, çeşitli ve yüksek kaliteli yemeklerle küresel liderler olarak dayanıklılıkla hizmet vermeye devam ediyor” dedi.

Kochi. Photo by Will Blunt, courtesy of Kochi

İşte yeni Michelin yıldızı kazanan restoranların açıklamalı listesi:

Tsukimi

Şef Takanori Akiyama , mevsimsel bir yaklaşımı göz önünde bulundurarak, kaiseki yemeğinin son derece kişisel bir yorumunu yaratıyor.

Rezdôra

Rezdôra  otantik, bölgesel odaklı İtalyan yemekleri sunmaktadır. Kalite ve uygulama, Şef Stefano Secchi sayesinde müşterileri etkilemeye devam ediyor.

Don Angie

Angie Rito ve Scott Tacinelli çifti, gerçek bir küresel yetenekle modern bir İtalyan-Amerikan menüsü yaratıyorlar. Cesur tatları yaratıcılık ve incelikle işliyorlar.

Kochi

Ustalıkla pişirilmiş şişler, Kore malzemeleri ve cesur, heyecan verici kompozisyonlarla Şef Sungchul Shim ve ekibi, tekniğin ve kişiliğin el ele gittiği gerçekten özel bir deneyim yaratıyor.

Jua

Şef Hoyoung Kim, hem Seul hem de New York’ta Jungsik’te çalıştı ve Korece prix-fixe menüsüne Batı etkilerini ustalıkla işliyor.

Francie

New Yorklu Şef Chris Cipollone, ilgi çekici tatları ve dokuları dengelemede çok başarılı. Uzmanlığı, çağdaş makarna yemekleri, kendine özgü stili ve her korsa eşlik eden soslarda sergileniyor.

Vestry

New Yorkluların SHO Shaun Hergatt ve Juni’nin önceki girişimlerinden iyi tanıdığı yetenekli şef Shaun Hergatt, mutfağı yönetiyor. Menü zarafet yayıyor ve ethos, Asya malzemelerinin klasik Fransız tekniğiyle birleşimi olmaya devam ediyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın