Mövenpick Hotel İzmir Executive Chef Murat Yıldız: “Merkezin belirlediği genel standartlar etrafında hizmet veriyoruz”

Koronavirüs salgınının Türkiye’de görülmesiyle beraber faaliyetlerine ara veren oteller, yeni normaller ışığında tekrar kapılarını açıyor. Turizm sektöründe son gelişmeleri ele aldığımız Masabaşı Sohbetleri’nde bir diğer konuğumuz ise; Mövenpick Hotel İzmir Executive Chef Murat Yıldız oldu. Yıldız, açılışın1 Temmuz’da olacağını belirterek, online denetlemelere hazırlandıklarını dile getirdi.

2011 ve 2014 yıllarında World Travel Awards tarafından “Türkiye’nin Önde Gelen İş Oteli” seçilen ve Green Globe sertifikası bulunan Mövenpick Hotel İzmir; kent merkezinde, iş ve alışveriş merkezlerine ve fuar alanına yürüyüş mesafesinde yerini alıyor. İzmir’in beş yıldızlı otellerinden biri olan Mövenpick Hotel, 1 Temmuz’da tekrardan kapılarını açmaya hazırlanıyor. Yaklaşık 6 yıldır otelde çalışmalarını yürüten Murat Yıldız, “185 odamız var. Şehrin göbeğinde daha butik ve yabancı ağırlıklı bir oteliz” diyor. 

“Pandemiden önce bütçeler yerinde gidiyordu” 

Mövenpick Hotel İzmir, dünyaca ünlü antik kent Efes ve popüler tatil destinasyonları; Kuşadası, Çeşme ve Bodrum gibi yerel cazibe merkezlerine yakınlığı açısından da ideal bir başlangıç noktası oluyor. Farklı konseptte restoranları ve başarılı şef Yıldız’ın sunumuyla yüksek bir gastronomik deneyim sunan otel, keyifli anlara ev sahipliği yapıyor. Murat Yıldız “Mövenpick markası gastronomi kökenli bir marka” diyerek sözlerini şöyle sürdürüyor: “Otelin giriş katında Margaux Restaurant ve aynı zamanda çatı katında barımız yer alıyor. Girişte pastanemiz bulunuyor. Öte yandan daha çok merkezin belirlediği genel standartlar etrafında hizmet veriyoruz. Pandemiden önce bütçeler yerinde gidiyordu. Şu an tabii salgından biz de etkilendik. Restoranlarımıza misafirlerimiz genelde dışarıdan geliyor. Öğle saatleri ise çok yoğun oluyor.” 

“İzmirliler tüketim konusunda daha bilinçliler” 

Murat Yıldız, 24 Temmuz’da online denetlemelere tabii olacaklarını belirterek, uyulması gereken maddelerin yüzde 90’ını tamamladıklarını da sözlerine ekliyor. Gerçek bir İzmirli olan başarılı isim, İzmir dışına nadir çıktığını, İzmir insanının daha vizyoner olduğunu dile getirerek sözlerini şöyle tamamlıyor: “İzmirliler ne tükettiğini bilen, bu konuda dışarıya oranla daha bilinçli insanlar. Otel menüsünün dışında, haftalık değişen bir menümüz var, o menümüzde ise genelde İzmir’de yetişen yerel ve mevsimsel ürünlerden oluşan yemeklere yer vermekteyiz. Bir Chaine des Rotisseurs üyesi olarak sadece İzmirlilerin beğenisine sunduğum ve sadece yerel ürünlerden oluşan menülerle birçok yemek vererek misafirlerimizi ağırladık. Yaptığım menülerde genellikle bu ürünlere yer vermeyi seviyorum. Artık şehir yöneticilerinin ve şehrin önde gelen gastronomi tutkunları İzmir’in gastronomi şehri olmasını istiyorlar. Biz İzmirli şefler olarak da bunun için çalışıyoruz. İzmir’in gastronomi olarak yaptığı her organizasyona katılmaya çalışıyorum. Artık İzmir bir çok yatırımcı ve marka için iştah kabartan yer oldu.” 

Sosyal Medya'da Paylaşın