Londra’nın en iyi kahve durakları

Londra kahve denilince akla ilk gelen yer olmayabilir ama kahve konusunda iddialı oldukları birçok mekâna sahip. Özellikle şehrin farklı noktalarına kurulan kahve mekanları, turistlerin çok ilgisini çekiyor. Biz de Londra’nın en iyi kahve adreslerini sizin için araştırdık.

Coffee Island

Coffee Island’ın en güzel özelliklerinden biri yeni moda tüm kahveleri deneyebilir, demleme kısmına şahit olabilirsiniz. Özellikle Leicester Square’deki şubelerinde kahveyi pişirdikleri yer kafenin tam ortasında ada şeklinde. Aeropress, Chemex, Syphon, V60 gibi kimya dersinden fırlamış gibi demlenen çeşitli kahveleri deneyebilirsiniz. En güzeli de bir köşede kumda Yunan kahvesi yapmaları.

Origin Coffee Roasters

Origin Coffee Roasters Londra’nın en iyilerinden biri. Londra’nın doğusunda kalan kahve dükkanı Charlotte Caddesi üzerinde hizmet veriyor. Mekân, çoğunlukla dünyada isim yapmış baristalar ile çalışıyor. Dolayısıyla sadece turistlerin değil, aynı zamanda Londra’da yaşayan halkın da çok sık uğradığı bir yer. Mekânın en sevilen kahvesi ise Cappuccino.

H.R. Higgins

Kahveleriyle bir hayli meşhur olan H.R. Higgins Mayfair’de yer alıyor. Geçmişi eskiye dayanan mekân şık bir tasarıma sahip. Başarılı baristalarla çalışan H.R. Higgins kahvelere ilave edilecek sütün sıcaklık derecesi bile sabit. Mekândan ayrılırken beğendiğiniz kahveleri de satın alabiliyorsunuz.

Prufrock Coffee Prufrock adlı kahve dükkanı Londra’da kahve yarışmalarında aldığı başarılı sonuçlarla tanınan bir yer. Hazırladığı kahvelerle ödüller kazanan mekânın çok özel kahve menüleri bulunuyor. Her hafta menüsünü değiştiren mekânda soğuk kahveler çok tercih ediliyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın