Lago Bodrum, Yeni Sezona Giriş Yaptı

1996 yılında Paloma Group Hotels bünyesine dahil olan Babana Hotel, yenilenen restoran ve bar konseptiyle yeni sezonda da misafirlerini ağırlamaya devam ediyor.

Bodrum Gölköy’ün eşsiz manzarasında konumlanan Babana Hotel’in, ismini Gölköy’ün simgesi gölden esinlenerek gölün plajı anlamına gelen La playa del Lago olarak yenileyen restoranı, yeni sezona “merhaba” dedi.

Kuruculuğunu Paloma Group Hotels yöneticilerinden Kemal Özyurt ve Kerem Özyurt’un üstlendiği Lago Bodrum, kendine has yepyeni tasarımlar ve mimari değişikler ile konfor ve şıklığı bir arada sunuyor.

Satsuma eşliğinde lagos balığı
Zengin kahvaltı menüsünün yanı sıra, birbirinden leziz mezeleriyle Ege mutfağını sofrasına taşıyan restoran, damaklarda unutulmaz lezzetler bırakıyor.

Ara sıcaklarda tadına doyulmaz bir lezzet, Siyah Sarımsaklı Karides sunan Lago Bodrum’un ana yemeklerinde ise restoranın en iddialı seçeneklerinden Kağıtta Deniz Levreği ve Satsumalı Lagos bulunuyor.

Yemek ve kokteyl sunumlarını Bodrum mandalinası eşliğinde servis eden restoranın menüsünde, birbirinden iddialı kokteyl ve şarap seçenekleri de yer alıyor. Daha önce, İstanbul’un klasiği Park Şamdan’ın da şefliğini yapan Vural Parlak’ın imzasıyla sunulan lezzetlerin her biri, günlük ve taze kullanılıyor.

Kuşaklar boyu devam eden Bodrum hikayesi
Bodrum’a yaptığı yatırımlarla adından söz ettiren Özyurt ailesinin, nesilden nesle devam eden katkıları devam ediyor. Kullandıkları her malzemeyi coğrafi konuma uygun, Bodrum yarımadası civarından temin eden restoranın mutfağında kullanılan sebze ve meyveler, Özyurt ailesinin Bodrum bölgesindeki bahçesinden toplanıyor. Zeytinyağı ve zeytin çeşitleri de, yine ailenin zeytinliğinden temin edilerek sofraya sunuluyor. Yerel ve doğru ürüne ulaşmanın avantajını kullanan restoran, bahçesinde uyguladığı dikey tarım yöntemiyle yetiştirdiği fesleğen, biberiye gibi aromatik ürünleri de dalından koparıp yemeklerde kullanmanın keyfini çıkarıyor.

İşletmeciliğini Fatih Yücel’in üstlendiği Lago Bodrum’un yeni sezonda birbirinden özel etkinliklere ev sahipliği yapması planlanıyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın