Zeki Açıköz Yeniden TAFED Başkanı Seçildi

Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED)’nun 7. Olağan Genel Kurulu’nda Zeki Açıköz, 272 oyla yeniden başkanlığa seçildi. 23 Haziran 2022 tarihinde Konya’da organize edilen toplantıya 32 ayrı üye dernek ve 7 misafir dernek delegeleriyle birlikte katılım gösterdi. 

TAFED 7. Genel Kurulu dün Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden 2 binin üzerinde aşçı ve şefin katılımıyla Konya Selçuklu Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Zeki Açıköz ise 272 oyla yeniden başkanlığa seçildi.

Genel Kurul’da konuşma yapan Açıköz, duygularını şu sözlerle dile getirdi: “Öncelikle başta ev sahipliklerinden dolayı Konya Büyükşehir Belediye’sine daha sonra buraya gelerek bizi onurlandıran tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. İkinci teşekkürüm de bizleri yetiştiren ve bize bu mesleği sevdiren ustalarımıza gelsin istiyorum. Huzurlarınızda her birine ayrı ayrı çok teşekkür ediyorum.”

Konya Büyükşehir Belediyesi ise seçim öncesi Konya’daki üniversitelerin gastronomi bölümlerinden mezun olan öğrencilere yönelik kuşak kuşanma merasimi gerçekleştirdi. Selçuklu Kongre Merkezi’nde Ateşbaz-ı Veli’yi anmak amacıyla “Aşçı Dede” temasıyla ikincisi gerçekleştirilen programda ilk olarak Konya Mutfağı ve Ateşbaz konulu film gösterimi ile Konya Gastrofest’in lansmanı yapıldı.

Sosyal Medya'da Paylaşın