Konyaaltı Sahili o uygulamalarla sezona hazırlanıyor!

Koronavirüs süreci insan hayatında birçok değişikliğe sebep oldu. Yeni normallerin konuşulmaya başladığı şu sıralar, sezona hazırlık yapan Antalya’nın Konyaaltı Sahili’nde tedbir için bir takım yeni kurallar uygulanacak.

Turizmin başkenti Antalya’nın dünyaca ünlü Konyaaltı Sahili’nde yeni bir uygulama başlatıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan uygulama kapsamında bundan sonra plaja havlu serip güneşlenme ya da rastgele deniz girme dönemi tarih oldu.

Sahile sabitlenen ahşapların etrafı halatlarla sarılarak 9 metrekarelik özel alanlar oluşturuldu. Çalışmalar tüm hızıyla sürerken, belediye personellerinin halk plajında 200 kişinin aynı anda hizmet alacağı özel alanları tamamlaması planlanıyor.

Uygulanacak diğer kurallar da dikkat çekti. Sahile gelen her tatilci, soyunma kabinlerinin olduğu noktada bir turnikeden geçecek. Bu turnikede bazı kontroller yapılacak ve tatilcilere maske, eldiven ve bu özel alanların kullanımıyla ilgili bir bilgilendirme kitapçığı verilecek.

Tatilciler plaja rastgele havlu serip güneşlenemeyecek ve 9 metrekarelik özel alanları kullanmak zorunda olacak. Tatilcinin boşalttığı özel alan dezenfekte edildikten 20 dakika sonra yeni birine tahsis edilecek. Plajda artık sigara içmek de yasaklandı.

Misafirler isterlerse tek kişilik eğer kalabalık gelirlerse de aynı aileden yalnızca 3 kişi 9 metrekarelik alanı kullanabilecek. Alandaki marketin kullanımı için de yine o maske ve eldivene ihtiyaç duyulacak.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın