Kervansaray Yatırım Holding bir otelini daha kiraya verdi!

Kervansaray Yatırım Holding, Kervansaray Marmaris Otel’i de kiraya verdiğini duyurdu.

Kervansaray Yatırım Holding geçtiğimiz yıl Kasım ayında Antalya’daki Kervansaray Kundu Oteli ve Lara Otellerini Kilit Global bünyesindeki Galeri Kristal Turizm’e kiraya vermişti. Holding, sahibi olduğu Kervansaray Bursa City Otel’ini de geçtiğimiz Mart ayında KSF Yıldırım Turizm Otelcilik Tic. Ltd. şirketine kiraya verdiğini duyurmuştu. Kervansaray Yatırım Holding’ten yapılan son açıklamada, Kervansaray Marmaris Otel’in de kiraya verildiği duyuruldu.

Kervansaray Yatırım Holding’den konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Şirketimizin mülkiyetinde olan Kervansaray Marmaris Otel’in kiralanması hususunda Bay Arma Turizm İnş. Gıda San. ve Tic. Ltd. Şti ile 02.07.2020 tarihinde sözleşme imzalanmıştır. Kira sözleşmesinin koşulları şöyledir:

Kira bedeli aylık 34.000 avro KDV dahil olmak üzere toplam yıllık 408.000 avro KDV dahil olarak belirlenmiştir. Sözleşme 10+5 yıl olarak imzalanmış olup, sözleşmeye göre 10 yıl sonunda taraflar tekrar bir araya gelecek ve yazılı mutabakat halinde kira süresi 5 yıl uzatılacaktır. Kiracının ilk yıl içerisinde yapacağı renevasyon ve bakım giderlerinin ilk yılın kira geliri tutarındaki kısmı ilk yıl kira gelirinden mahsup edilecektir. Sonraki dönemlerde kiralanan gayrimenkule ilişkin yapılacak yenileme, bakım onarım harcamaların tamamı kiracı tarafından karşılanacaktır. Kira sözleşmesi uyarınca ilk yıl sonrasındaki 5 yıl kira ödemelerine ilişkin olarak kiracıdan vadeleri 15.01.2021 tarihinde başlayan 34 adet toplam 2.040.000 avro tutarında sıralı çekler alınmıştır.”

Sosyal Medya'da Paylaşın