Kayseri’nin Yeni Lezzet Durağı: Nefais Restaurant

Nefais Restaurant'ta ahtapot ızgara

Dünyanın lider konaklama gruplarından Accor, “Keşif Mutfağı” düşüncesiyle yola çıkarak, ülkemizin eşsiz zenginlikteki mutfağının farklı tatlarını bir arada sunan Nefais Restaurant’ın kapılarını Novotel Kayseri’de misafirlerine açtı.

110 ülkede, 40’dan fazla marka ve 5300 Otel ile Türkiye’de de hizmet veren dev konaklama grubu Accor’dan, turizm ve konaklama sektöründe pandemi sürecine rağmen 2022’nin 1. yarısında toparlanma kaydetmişti. Şimdi ise, yakın zamanda açıkladığı ciro başarısını Kayseri’de açtığı bir restoran ile süsledi.

Zengin menüsüyle dikkat çeken Nefais Restaurant’ın yöneticileri açıkladığına göre, sunacakları melzemelerin mevsiminde toplanıp tüketilmesine önem veriyor. Ayrıca sosyal sorumluluk projelerine de yer veriyor. Öyle ki, menüsünde sunulan tarhana Beypazarı’nda, kadayıf dolması Erzurum’da, tepsi mantısı Kayseri’de ev hanımları tarafından Nefais için özel olarak hazırlanıyor. Kadınların iş hayatındaki çalışmalarını destekleyebilmek adına dört farklı şehirde kurulan Bursa Saitabat Köyü Kadınları Dayanışma Derneği, Malatya Maldi Ana Kadın Kooperatifi, Urla Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi ve Mardin Topraktan Tabağa Tarımsal Kalkınma Kooperatifleri ile iş birliği gerçekleştiriyor.

Nefais Restaurant’ın internet sitesi: www.nefaisrestaurant.com/

Sosyal Medya'da Paylaşın