Karadeniz’in gizli cenneti Kastamonu’yu keşfetmeye hazır mısınız?

Mavi ve yeşilin eşsiz bir şekilde buluştuğu yer alan Kastamonu doğal güzellikleriyle beraber tarihi yapılarıyla ve kültürüyle de mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Milattan önceki dönemden başlayıp günümüze kadar adeta bir zaman yolculuğuna çıktığınız Kastamonu, doğasıyla gözlerinizi kamaştırırken kültürüyle de sizi oldukça etkileyecek.

M.Ö. 65 yılından kalma bulguları ile yerli-yabancı turistlerin ilgisini çeken Pompeiopolis Antik Kenti ve Kastamonu Kalesi, Evkaya Mezarları, Kastamonu Arkeoloji Müzesi, Kastamonu Konakları sizleri büyülü bir tarih yolculuğuna çıkaracak. Küre Dağı Milli Parkı, Valla Kanyonu, Ilgaz Dağı Milli Parkı, İncekaya Kanyonu, Çatak Kanyonu, Ilgarin Mağarası, Ilıca Şelalesi, Horna Kanyonu, Loç Vadisi, Cide ve görenlerin hayran kaldığı Gideros Koyu ise burası cennetten bir köşe gibi dedirtecek.

Çekme helva almadan dönmeyin

Gezilecek, görülecek yerlere kısa bir mola vermek istediğinizde ise Kastamonu’nun lezzetleri yemekleri sizi bekliyor. Taşköprü Sarımsağı, Pastırma, Etli Ekmek, Banduma, Patates Paçası, Püryan Kuyu Kebabı, Çekme Helva, Simit Tiridi gibi damaklarda lezzet şöleni yaşatan Kastamonu mutfağıyla da sizi çok etkileyecek.

Kastamonu’nun en güzel noktası: Gölköy Yaşam Resort

Karadeniz’in kültürü ve doğasıyla ön plana çıkmış şehri Kastamonu’nun en güzel noktasında yer alan Gölköy Yaşam Resort yılın 12 ayı hizmet veriyor. Bir milyon yıllık Ilgarini Mağarası, dünyaca ünlü macera dolu Valla Kanyonu, Ilgaz Dağı kış sporları turizm merkezi, kaya mezarları, yaylaları, konakları, Selçuklu ve Osmanlı dönemine ait tarihi ve mimari özelliklere sahip olan yapıları ve zenginliklerinin arasında kendine yer edinmiş Gölköy Yaşam Resort sunduğu hizmet ve doğasıyla fark yaratıyor. Gölköy Yaşam Resort; İnebolu Sahili, Ilgaz Dağı Milli Parkı, Valla Kanyonu ve gezi bölgelerine 45 dakika 1 saatlik mesafesiyle de konaklamak için en ideal yerlerden.

Gölköy Yaşam Resort ile her mevsim başka güzel

Büyük şehrin stresinden uzaklaşarak, sabah kuş sesleri ile güne başlayıp, tertemiz havasını içinize çekerek, kocaman bir gülümsemeyle güne merhaba demek, dalından sofranıza gelen organik ürünlerle kahvaltınızı şenlendirmek, ilgi alanlarınıza göre spor, gezi, eğlence aktiviteleri ile gününüze keyif katmak ve yeşil doğası ile ruhunuzu dinlendirmek için birçok imkâna sahip olan Gölköy Yaşam Resort bir tatilden beklenen her şeyin çok daha fazlasını sunuyor. Gölköy Yaşam Resort, Kastamonu merkeze 5 km, havalimanına 20 km uzaklıkta yer alıyor. Gölköy Yaşam Resort’ün bünyesinde yer alan Üzüm Kızı Meyhanesi’nin mutfağından çıkan lezzetli yemekleri havuz başında müzik eşliğinde yerken, sevdiklerinizle keyifli bir akşam geçirebilirsiniz.

 

Sosyal Medya'da Paylaşın