Kahve ve çikolata zincirinde yarım asırlık deneyim: Kahve Dünyası

Kahve Dünyası, yarım asırdır kahve ve kakao ticareti yapan, yaklaşık 30 yıldır ise çikolata deneyimi bulunan Altınmarka Grubu’nun bir üyesi. Bugün; Türkiye genelinde 36 ilde, 200 mağazada ve farklı sektörde iş birlikleri ile 500’e yaklaşan noktada misafirleriyle buluşan markayı Genel Müdürü Kaan Altınkılıç’tan dinledik.

Kahve Dünyası sadece beş ana ürün gurubu ile misafirlerinin karşısına çıkmıyor, yeni mağaza konsepti, mobil uygulamaları ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk projeleri ile de yaşama dokunuyor. Dört yıldır Kahve Dünyası’nın genel müdür koltuğunda oturan Kaan Altınkılıç, “Kahve Dünyası, Türk kahvesinin ev dışında tüketimini teşvik etmek ve Türk kahvesinin ikram, sunum kültürünü yaygınlaştırmak ve sahip çıkmak misyonuyla yola çıktı” diyor. 

Sürdürülebilir kalite ve farklı konsept deneyimi
Tabii bu kaliteyi korumak ve her daim yükseltmek için franchise sistemi uygulamıyor Kahve Dünyası, tüm mağazalarının işletmesini de kendi üstleniyor. Değişen tüketici alışkanlıklarına ve trendlerine göre misafirlerine farklı deneyimler yaşatmak marka için çok önemli. Ve bu sebeple Kahve Dünyası Algötür ve Kahve Dünyası Fabrika mağaza konseptlerini de hayata geçirdi. Yurt dışı tarafında ise, Kahve Dünyası’nın Avrupa’dan Ortadoğu’ya uzanan geniş bir coğrafyada master franchise ile birlikte toplam 15 mağazası bulunuyor.

“Kahvelerimiz farklı coğrafyaların notalarını taşıyor”
Altınkılıç, menüde yer alan ürünlerinden şöyle söz ediyor: “Günümüz itibariyle kahve, çikolata, unlu mamul, dondurma ve fit lezzetler kategorilerinde bine yakın ürün çeşidimiz bulunuyor. Başta Türk kahvesi ve Türk kahvesiyle hazırladığımız geleneksel ve yenilikçi çeşitlerimiz olmak üzere, yöresel kahvelerden soğuk spesiyallere uzanan birbirinden özel lezzetlerimiz de mevcut. Endüstriyel üretimden uzak, tamamen el yapımı hazırladığımız dondurmalarımız ise dillere destan. Kahvelerimiz farklı coğrafyaların notalarını taşıyor. Çikolatalarımız ise Gana ve Fildişi Sahili menşeli kakao taneleri ile başlıyor. Hurma suyu ile tatlandırılan granoladan, şeker ilavesiz çikolatayla hazırlanan brownie’ye uzanan çeşitlerimizle günün her saatine ve her damak tadına hitap ediyoruz. Geçtiğimiz yıl itibariyle mağazalarımızda yerini almaya başlayan ‘el yapımı orijin tablet çikolata’ serimiz ile tüketicilerimizden tam not alıyoruz.”

“Bakış açımız bizi farklılaştırıyor”
Kahve Dünyası, lezzet tutkunlarıyla buluşturduğu başta kruvasan olmak üzere unlu mamulleri ile de takipçilerinin gözdesi. Tuzlularda börekitaslar, dana jambonludan mozarella peynirliye sandviçler, puflar ve içi lezzet dolu simitler, günün her saatinde mükemmel bir öğün seçeneği oluşturuyor. Kaan Altınkılıç, yarım asırdır işin mutfağında olduklarını belirterek, “Kaliteyi korumak ve her daim yükseltmek için mağazalarımızın işletmesini kendimiz üstleniyoruz. Masaya servis, ikram kültürümüz, üretici kimliğimiz, inovasyona ve dijitale olan bakış açımız ve tabii ki hızlı ve kaliteli hizmet anlayışımız bizi ayrıştıran en önemli özelliklerimiz” açıklamalarında bulunuyor.

“Algötür mağazalarımızın sayısını 50’ye çıkaracağız”
Kaan Altınkılıç, 2020 yılında öncelikli hedeflerinin gelecek adına daha pozitif bir tablo çizebilmek, sürdürülebilir yaşama ve çevreye katkı sunabilmek olduğunu vurguluyor. Marka, tüm kurumsal sosyal sorumluluk projelerini ‘budunyahepimizin.org’ platformunda bir araya getirerek daha çok farkındalık yaratmaya odaklanıyor. “Teknoloji alanında da çalışmalarımıza devam ediyoruz” diyen Altınkılıç sözlerini şöyle sonlandırıyor: “Misafirlerimizin zamanının ne kadar önemli olduğunu biliyor ve önemsiyoruz. Yolunun üzerindeki mağazayı seçen kullanıcımız, siparişini istediği gibi özelleştirebiliyor. Öte yandan 2020 hedeflerimizden biri de Türkiye genelinde 22 adet olan Kahve Dünyası Al götür mağazalarımızı sene sonunda kadar 50 mağazaya ulaştırmak.”

Sosyal Medya'da Paylaşın