Fransız pastane kültürünün en tatlı örneği Senoble Famille Gourmande

Paris’in merkezinde bir aile işletmesi olduğunu sıcaklığından anladığınız Senoble Famille Gourmande, hem tatlıları hem de ambiyansıyla mükemmel bir Paris pastanesi deneyimi yaşatıyor. Pastanenin imza lezzetleri arasında petits choux çeşitleri, orman meyveli tart ve taze meyvelerden özel olarak hazırladıkları dondurmalar yer alıyor.

Paris’in en iyi pastanelerinden biri olarak gösterilen Senoble Famille Gourmande, butik konsepti ve geleneksel tatları birleştirmesi ile fark yaratıyor. Kalabalıktan uzaklaşıp Paris’in havasını tam anlamıyla çıkartmak isteyenler için lezzetli bir durak olan mekân, gurmelerin de en çok tercih ettiği yerlerden biri.

Meyveli tartlarını denemeden dönmeyin

Bir aile işletmesi olmasının artılarının fark edildiği pastane, aynı zamanda dondurma ve çay servisiyle de çok beğeniliyor. Konuk severliği ile sunduğu lezzetlerin tadına daha çok varırken Fransız ruhunu da derinden hissedebiliyorsunuz. Kraliyet mavisi dekorasyonu ve insanın içini açan ambiyansı ile şehrin mutlaka gidilmesi gereken yerler listesinde de ilk sıralarda yerini alıyor. Macaronlar, meyveli tartlar, tek kişilik pastalar, Paris deyince ilk akla gelen tatlılardan olan ekler çeşitleriyle damaklarda adeta bir lezzet şöleni yaşatan mekân, tatlının envai çeşidini sunuyor. Her gün hizmet veren Senoble’nin bu muhteşem lezzetlerini sevdiklerinizle paylaşmayı arzu ederseniz macaronlarını, dondurmalarını, çeşit çeşit pastalarını istediğiniz kadar satın alabiliyorsunuz.

Tatlı bir beş çayı
Kendilerine özel olarak sundukları çayların servis edildiği mekânın ikinci katında yer alan çay salonuyla müdavim kitlesi oluşturan mekân, çay saatlerini hem tatlıları hem de çaylarıyla benzersiz kılıyor. Yolunuz Paris’e düşerse Senoble’de “Ile Flottante” adındaki karışım çayını da mutlaka denemelisiniz.

Sosyal Medya'da Paylaşın