İstanbul Havalimanı’ndan yurt dışı uçuşlar başladı!

Koronavirüs salgınıyla beraber yaklaşık 2 ay önce İstanbul Havalimanı’nda durdurulan yurt dışı tarifeli uçuşlar, bugün start verdi. Bazı ülkelerle karşılıklı olarak yeniden başlayan uçuşlar ilk etapta Almanya, Hollanda, İngiltere’ye gerçekleştiriliyor.

Yeni normalleşme adımları kapsamında 1 Haziran’da başlayan iç hat uçuşlarının ardından İstanbul Havalimanı‘nda yurt dışı seferleri de bazı ülkeleri kapsayacak şekilde kademeli olarak yeniden başladı.

Türk Hava Yolları, bugün Almanya’nın Duseldorf, Münih ve Frankfurt, İngiltere’nin başkenti Londra’ya ve Hollanda’nın başkenti Amsterdam’a tarifeli uçuş başlattı. Bu kapsamda ilk uçuş saat 08.20’de İstanbul Havalimanı’ndan Almanya’nın Düseldorf şehrine yapıldı.

DHA’da yer alan habere göre; seferlerin başlamasıyla birlikte günler öncesinden bilet alan yolcular, sabahın erken saatlerinden itibaren İstanbul Havalimanı’na geldi. Güvenlik noktalarında termal kameraların önünden geçerek, Dış Hatlar Gidiş Terminaline giriş yapan yolcular, sosyal mesafe kurallarına uyarak, bilet ve bagaj işlemlerini gerçekleştirdi.

Bilet işlemlerinin ardından yolcular, pasaporttan geçerek uçaklara yöneldi.

İstanbul Havalimanı’ndan dış hatlarda bugün yapılan seferler şu şekilde:

-Saat 08.20:TK-1523 İstanbul-Düseldorf ve TK-1980 İstanbul-Londra
-Saat 08.25 TK-1951 İstanbul-Amsterdam
-Saat 08.30 1587 İstanbul – Frankfurt
-Saat 08.50 TK-1721 İstanbul- Berlin
-Saat 09.05 TK 1629 – İstanbul Münih

Sosyal Medya'da Paylaşın