İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELTUR’un hizmet vermeye başlayacağı tarih belli oldu!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki BELTUR AŞ, koronavirüs salgını nedeniyle uzun süredir kapalı olan cafe ve restoranlarını 8 Haziran Pazartesi günü açmaya hazırlanıyor.

Koronavirüs salgınıyla beraber Mart ayından bu yana kapalı olan BELTUR, kontrollü sosyal hayatla normale dönüş süreci için tüm hazırlıklarını tamamladı. BELTUR, 8 Haziran Pazartesi günü tüm cafe, restoran ve turizm işletmeleriyle İstanbullulara yeniden hizmet vermeye başlayacak.

Sözcü’de yer alan habere göre; buna göre restoran ve cafe’lerde, oturma düzeni sosyal mesafeye göre ayarlandı. Yeni normale göre hazırlıkları yapılan işletmelerde, masalar arası mesafeler artırılarak, koltuk ve sandalye sayıları azaltıldı. Tüm tesislerin girişlerine ve uygun duvarlara dezenfektanlar monte edildi ve salgından korunmanın yollarını anlatan uyarıcı afişler asıldı.

Hıdiv Kasrı, Çamlıca, Malta, Sarı ve Pembe Köşkler ile çok sayıda kafenin girişinde ateş ölçümü yapılacak. Ateşi 38 derecenin üzerinde olan vatandaşlar, sağlık kuruluşuna yönlendirilecek. Ödemeler mümkün mertebe temassız yöntemlerle gerçekleştirilecek, ödeme alanında oluşabilecek yoğunluğa karşı zeminlere fiziksel mesafe uyarıları yerleştirilecek.

Açılıştan önce tüm şubeler dezenfekte edilecek ve bu temizlik belli aralıklarla devam edecek.

Sosyal Medya'da Paylaşın