İnci Pastanesi 80. Yıl Dönümünü Kutladı

Lucas Zigoridis tarafından 1944 yılında kurulan İnci Pastanesi, 80’inci yıl dönümünü Taksim’de kutladı. Kutlamaya ailenin üçüncü kuşak temsilcisi Paola Loor ev sahipliği yaptı.

15 yaşında İstanbul’a göç eden Lucas Zigoridis, irili ufaklı pek çok pastanede çalıştıktan sonra 1944 yılında Cercle d’Orient binasındaki 124 numaralı dükkânda kendi işletmesini açar ve adını ‘İnci Pastanesi’ koyar. Yıllardır değişmeyen tadıyla müdavimlerini günbegün artıran tarihi pastane, 5 Haziran günü 80. yıl dönümünü kutladı. Ailenin 3’üncü kuşak temsilcisi Paolo Loor’un ev sahipliğinde düzenlenen kutlamanın organizasyonunu Gastronomi Uzmanı & Şef Yasemin Güzel gerçekleştirdi.

İspanya’da yaşayan Paolo Loor, dedesinin lezzet, kalite ve güleryüz ile pastaneyi bir marka haline getirdiğini söylerken: “2005’te dedemi kaybettik. İşlerin başına 60 yıldır yanımızda çalışan Musa Ateş geçti. Musa Bey, annem Elisa ve babam Gilbert’ten daha çok tarihi mirası korudu. Emek Sineması’nın yıkılmasıyla taşınmak zorunda kaldık. Oysa İstiklal Caddesi, İstanbul’un tarihi dokusunu en iyi anlatan yerdir” ifadelerini kullandı.

Tarihi pastanenin yıl dönümü kutlamasında şefin lezzetlerinden oluşan menü misafirlere sunulurken, bir İnci Pastanesi klasiği olan profiterol de ikramların arasında yer aldı.

Sosyal Medya'da Paylaşın