Yaz Coşkusu Frankie’de

Galataport İstanbul’un en özel mekanlarından biri olan Frankie, tarihi Yarımada ve Boğaz manzarasını buluşturan açık ve geniş terası ile unutulmaz bir yaz deneyimi sunuyor.

Şehrin en popüler terasları arasında yer alan Frankie, günbatımı saatlerinden itibaren terasında misafirlerini karşılamaya hazırlanıyor. Boğaz’ın esintisini hissetmek isteyenler için eşi bulunmaz bir konumda bulunan Frankie terası, nefes alınacak bir nokta vaat ediyor. Tarihi Yarımada ve Boğaz manzarasını aynı anda görmeyi sağlayan açık ve geniş teras, Frankie deneyimini bambaşka bir seviyeye çıkarıyor.

Kendine özgü kokteylleri de panoramik manzarasıyla bu terasın en lezzetli eşlikçisi oluyor. Müzik direktörü Mehmet Koryürek (DJ Aksak) danışmanlığında yenilenen eğlence anlayışıyla şehrin gözde mekanlarından biri olan Frankie, haftanın her günü açık olan terası ile yazın nabzını tutuyor.

Muhteşem teras, 2024 yazına yepyeni bir konseptle merhaba diyor!

Trend belirleyici kimliğiyle bilinen Frankie’de bu yazın en büyük yeniliği ise Latin müziğini manzarayla buluşturan canlı performanslar! Klavye, davul, bas gitar, trompet ve iki vokalden oluşan Latin Amerikalı ekip, Frankie terasına eğlence ve dans katıyor Frankie terası, pazar ve pazartesi hariç haftanın 5 günü gerçekleşen canlı performanslarla, Latin müziğinin sıcak ezgileriyle doluyor. Hafta sonları da şehrin en gözde mekanlarından biri olan Frankie, terasına keyifli vakit geçirmek isteyenleri bekliyor. Erken saatlerde, yemek ile başlayan eğlence, 19.00’dan itibaren Frankie misafirleri ile buluşuyor.

 

Frankie’nin imzası: MediterrAsian

Frankie, yaz sezonuyla birlikte menüsünü de yeniliyor. Yaz mevsimiyle, daha rafine ve dengeli bir hale gelen menü, Frankie’nin imzası MediterrAsian anlayışa Akdeniz ağırlıklı bir esinti getiriyor.

Frankie’nin menüsüne yeni katılan tabaklar arasında hafif lezzetler, mevsimsel ürünler ve deniz ürünleri ile hazırlanan salatalar ve makarnalar yer alıyor. Ana yemeklerde ise bütün servis edilen mevsimine göre balık çeşitleri ve antrikot gibi masada servisi tamamlanan büyük paylaşımlıklar dikkat çekiyor. Menünün öne çıkan tabakları arasında salatalarda Salatalık Gazpacho & Enginar ve Kuşkonmaz & Stracciatella, makarnalarda Pesto Gnocchi ve Ricotto Agnolotti, ana yemeklerde Fener Balığı ile paylaşımlık tabaklarda Kuzu Kol yer alıyor.

Ruhunu ve malzemelerini Akdeniz’den, pişirme tekniklerini ve baharatlarını Asya’dan alan MediterrAsian mutfak, bu mevsimde daha çok Akdeniz’i vurguluyor. Çiğ başlangıç tabaklarında Asya tekniklerinin kullanıldığı, menünün bütününde ise daha fazla Akdeniz teknikleri ve lezzetlerinin ağırlıklı olduğu; mevsimsellik ve yerellik ilkesine dikkat edilen yeni menü, yaz mevsiminin getirdiği tüm tazelikleri hem görüntüsüyle hem de lezzetiyle hissettiriyor.

Frankie, eşsiz panoramik manzarası, yeni eğlence anlayışı, yaza özel Akdeniz esintisini getiren MediterrAsian mutfağı ve barıyla yaza damgasını vuruyor.

Sosyal Medya'da Paylaşın