İksir Resort Town sizleri doğada yenilenmeye çağırıyor!

Doğadan aldığı ilham ile misafirlerini huzura davet eden “İksir Ailesi”; farklı konseptlere sahip olan İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabası, Soğucaova Dağ Evi ve Yumurtacı Gölet Evi’nden sonra konaklamaya eklediği İksirli Çiftlik ile 2010 yılından beri Kastamonu Daday ilçesinde hizmet veriyor. Kastamonu Bölgesi’nin tarihi dokusunu, eşsiz doğasını, köklü yöresel kültürünü, özgün mimari yapısı ve zengin gastronomisini tanıtmayı amaçlayan “İksir Ailesi” bölgedeki yatırımlarından sonra İstanbul’da da yatırımlarına devam ediyor.

İksir Ailesi’nin organik ve doğal ürün markası İksirli Çiftlik, İstanbul Sarıyer ilçesi Reşitpaşa mahallesinde hem mutfak hem dükkan konsepti ile açıldı. Bölgenin pastırma, sucuk, bal gibi özel ürünleriyle beraber İksirli Çiftlik’in tüm ürünlerinin olduğu konsept, aynı zamanda farklı bölgelerin özel peynir, zeytinyağı gibi ürünlerini de barındırıyor. Kastamonu mutfağını mevsimler dokunuşlar ve kendi yorumu ile sunan İksirli Çiftlik İstanbul’da çiftlikte üretilen siyez buğdayı unu ile yapılan poğaça çeşitleri, taze kesim erişteler, tatlı ve tuzlu kurabiyeler, cevizli burma ürünlerinin yanı sıra Kastamonu’nun meşhur banduma, kel simit tiridi, müsellim sarması da bulunuyor. Çiftlik’in siyez bulgurları ve bakliyatları ile salata çeşitleri, değişen çorba çeşitleri ve yine çiftliğin siyez unu ile yapılan bazlama tostlarının da bulunduğu değişen menüyü tadabilir, eve servis hizmetinden yararlanabilirsiniz. Bölgenin zengin ot ve mantar çeşitleri de menüde yer alıyor.

Kastamonu Daday ilçesindeki çiftlikte, her ayrıntının düşünüldüğü mükemmel bir çiftlik hayatı deneyimi sunuyor. Mutfağın temelini oluşturan organik ve doğal ürünlerin üretildiği 100 yıllık geçmişe sahip İksirli Çiftlik, renove edilerek misafirlerin çiftlik hayatını tecrübe ettiği 6 odalı bir ekoturizm merkezi haline geldi. 100 dönüm meyve ve ekim arazilerini ile beraber çiftlikte ahırlar, kümesler, hobi bahçeleri, atölye ve yoga çalışmalarının yapıldığı salon ve İksirli Çiftlik ürünlerinin üretildiği üretimhane bulunuyor.

Sabahları ineklerin sağılıp yoğurtların yapıldığı, doğadan toplanan mevsimlik meyveler, otlar, mantarlar ile turşuların, reçellerin, tarhanaların yapıldığı, folluklardan toplanan yumurtaların kahvaltılarda lezzetli omletlere dönüştüğü, hasat mevsiminde siyez buğdayının hasadının yapıldığı İksirli Çiftlik’te, bahçeden toplanan ve doğanın sunduğu tüm sebzeler, meyveler, otlar, mantarlar, yemişler ile İksir ailesinin deneyimli şefleri tarafından lezzetli şef sofraları kuruluyor. Topraktan sofraya tüm süreçlerine dahil olduğunuz ürünleri tanırken ve tadarken, siz de üretimin tüm emekli sürecine tanıklık ediyorsunuz.

İksirli Çiftlik köy evinin iki katında toplam 6 oda ve her katta birer Türk hamamı bulunuyor. Her biri birbirinden farklı büyüklükteki odalardan iki tanesi geleneksel köy evi mutfaklarında olan büyük ocaklara sahip. Köy evinde bir oda, sobası ve eski radyosu ile dört mevsim bir arada güzel anları paylaşıp, sohbet etmek için ortak alan olarak kullanılıyor. Her iki katta da dinlenmek ve çalışmak için oturma alanları mevcut. Üst katta bulunan terasta doğanın her mevsim değişen birbirinden farklı renklerine bakarak günün keyfini sürmek mümkün. İksirli Çiftlik’te doğanın sundukları ve mevsimin getirdikleri şükranla alınıyor ve en doğal şekilde kullanmak üzere işleniyor. Misafirler ile beraber mevsimine göre reçel, pekmez, marmelat yapımı, turşu kurma, tarhana yapımı, hasat zamanı buğday hasadı, patates, fasulye, buğday ekimi, kişiye özel sebze bahçelerinin oluşturulması ve ürün toplanması, ekmek yapımı, inek sağma ve toplanan sütler ile yoğurt ve peynir yapımı, ormandan mevsim mantarlarını toplama, mevsiminde toplanan çiçek ve bitkiler ile aromatik yağ yapımının yanı sıra geri dönüşümlü malzemelerden objeler yapma ve olta balıkçılığı gibi aktiviteler de yapılabiliyor.

12 ay boyunca doğal yaşam ve tatil

Ulu ulu sarıçam, karaçam, köknar ağaçlarının oluşturduğu Ballıdağ ormanlarının şifa sunan oksijeni içerisinde, doğanın nefesini içinize çekerken, şehrin bütün stresinden arınmak istiyorsanız, İstanbul’a bir saatlik uçak mesafesindeki İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabası sizin için seçilmiş bir adres. İksir Resort Town Tatil ve Yaşam Kasabası’nda; tatil ya da iş amacıyla gelen bireysel, aile, grup her tür misafir için 4 mevsim sayısız outdoor ve ekoloji aktiviteleri bulmakta. ‘Her gün yeniden doğmak’ felsefesini ilke edinen İksir Resort Town Yaşam ve Tatil Kasabası’nda atlı spor merkezinde biniş eğitimleri, doğada serbest at binişleri, yayla ve kış sporları, trekking, atv turları, olta balıkçılığı, bisiklet turları, kuş gözlemciliği, mantar toplama, faytonla şehir turlarının yanı sıra konuklar için sürekliliği olan hobi bahçeleri ve İksirli Çiftlik doğal ürünlerinin kullanıldığı mutfak atölyeleri yapmak da mümkün.

Sosyal Medya'da Paylaşın